Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaNFT HaberleriNFT ekosistemi öldü mü yoksa sadece derin bir uyku da mı?

NFT ekosistemi öldü mü yoksa sadece derin bir uyku da mı?

NFT ekosistemi öldü mü yoksa sadece derin bir uyku da mı?

2023 yılının üçüncü çeyreğindeki NFT satışları, son üç yıl içinde yaşanan en düşük satış rakamlarını gördü. Binance Research’in raporuna göre, NFT sektörü üçüncü çeyrekte 299 milyon dolarlık bir satış kaydetti.

Binance araştırmacıları, Eylül ayının, Ocak 2021’den bu yana kaydedilen en düşük NFT satışlarına sahip ay olduğunu belirtti.

2023’ün üçüncü çeyreği NFT koleksiyonlarını nasıl etkiledi?

Özellikle popüler koleksiyonlar, örnek olarak Azuki, Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yacht Club gibi koleksiyonların fiyatları, bir önceki çeyreğe göre %25’ten fazla bir düşüş yaşadı. Ayrıca, oyunlar ve metaverse ile ilişkili NFT koleksiyonları son çeyrekte %40’tan fazla düşüş yaşadı.

Eylül ayında ortalama satış fiyatı, Ağustos 2021’deki zirve olan 791,84 dolardan büyük bir düşüşle 38,17 dolar seviyesine geriledi. Günlük benzersiz NFT alıcılarının ortalama sayısı da önceki çeyreğe göre %14’lük bir düşüşle yaklaşık 53.000’e geriledi. Analistler, bu düşüşü kripto kışına ve düşük likiditeye bağladılar.

Üçüncü çeyrekte NFT satış hacmindeki düşüşe rağmen Ethereum ve layer-2 ölçeklendirme çözümü Immutable’ın pazar paylarında artış yaşandı. Ethereum %6’lık bir artış kaydederken Immutable %4’lük bir büyüme yaşadı.

Immutable, Gods Unchained gibi popüler blockchain oyunlarına ev sahipliği yapıyor ve üçüncü çeyrekte satış sayısında önemli bir artış gösterdi.

Oyun NFT’lerinin popülaritesi arttı ve işlem sayısı açısından ilk beş koleksiyon şunlardı: Gods Unchained, Axie Infinity, NBA Top Shot, NFL All Day ve Mythical Beings.

(Visited 6 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz