Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Ana SayfaBitcoin HaberleriNew York Belediye Başkanı'ndan beklenmedik Bitcoin çıkışı

New York Belediye Başkanı’ndan beklenmedik Bitcoin çıkışı

New York Belediye Başkanı'ndan beklenmedik Bitcoin çıkışı

New York şehrinin Bitcoin ve kripto para dostu belediye başkanı Eric Adams, Albany’de seçilmiş yetkililerle yerel bir hükümet bütçesi görüşmesi sırasında kripto madenciliğine karşı olduğunu dile getirerek Bitcoin topluluğunu şaşırttı:

Kripto madenciliğini değil kripto para birimini destekliyorum.

Adams’a tepki

New York Eyalet Meclis Üyesi Dr. Anna Kelles, Adams’ı kripto ile madenciliği arasındaki ayrımı yaptığı için övdü. New York şehrinin çevreye zarar veren kripto madenciliğini desteklemeden ABD’nin kripto başkenti olabileceğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan birkaç yasa koyucu, Adams’ın kripto para birimlerini yürekten kucaklamasına ilişkin endişelerini dile getirdi.

Bilindiği üzere Adams, enerji yoğun madenciliğe dayanan ve çalışma kanıtı (PoW) kripto para birimleri olan Bitcoin ve Ethereum ile ilk maaşını almaya gönüllü oldu.

61 yaşındaki belediye başkanı ayrıca New York’u kripto para birimi endüstrisinin merkezi haline getirme sözü vermişti. Bitcoin savunucuları ise, hem madenciliğe karşı çıkıp hem de kripto yanlısı olunamayacağını söyleyerek Adams’ın yorumunu eleştirdi.

Bitcoin madenciliği doğal yaşama zarar veriyor

Demokrat vali adayı Jumaane Williams kısa süre önce Seneca Gölü kıyısındaki bir toplantı sırasında iş kanıtı (PoW) madenciliğine moratoryum uygulanmasını önerdi. Yerel halkta, bölgedeki doğal hayata zarar verdiğini söyleyerek, Greenidge Generation Bitcoin madenciliği tesisini durdurma çağrısında bulundu. Kar amacı gütmeyen kuruluş olan Seneca Lake Guardian, Adams’ın madencilik karşıtı yorumuna olumlu tepki vererek kripto madenciliğinin olumsuz etkilerine işaret etti:

Bitcoin madenciliği, yerel işletmeler diz çökerken, suyumuzu zehirlerken ve havamızı ölümcül CO2 emisyonlarıyla doldururken New Yorklulara milyonlarca dolarlık enerji faturalarına mal olabilir.

(Visited 185 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,971.00 1.77%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,009.23 1.59%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.537296 1.87%
solana
Solana (SOL) $ 51.89 3.68%
xrp
XRP (XRP) $ 0.417951 0.78%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.02 0.87%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.085315 0.22%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.47%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000181 46.93%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 31.07 4.98%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.24 2.75%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.37 2.00%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.87 1.61%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.436843 1.81%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.663086 2.38%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.12 3.30%