Pazar, Temmuz 3, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriNASA, en iyi Mars Metaverse tasarımına 70 bin dolar verecek!

NASA, en iyi Mars Metaverse tasarımına 70 bin dolar verecek!

NASA, en iyi Mars Metaverse tasarımına 70 bin dolar verecek!

Bir programcıysanız ve parmaklarınızı Marslı bir metaverse yaratmak için kullanmak istiyorsanız NASA sizi bekliyor!

ABD uzay programı çalışmalarından sorumlu kurum, son duyurusuna göre, Marslı Metaverse’ün en iyi tasarımını 70.000 dolarlık büyük bir ödül karşılığında yapabilecek hırslı ve yenilikçi programcılar arıyor.

 

NASA ve MarsXR mücadelesi

Daha önce yaptığı açıklamalara göre Elon Musk, bir Mars coin’in mint edileceğine inanıyor. NASA ise şimdi bu Marslı Metaverse’ü yaratmak istiyor. Bugünlerde her şey Mars’ın etrafında dönüyor gibi görünüyor.

NASA’nın duyurduğu MarsXR yarışması, Buendea ve Epic Games ile ortaklaşa kurulan bir girişim olarak ortaya çıktı.

Yarışma sanal gerçeklik (XR) entegrasyonuyla Mars Metaverse çevresinde sürükleyici deneyimler oluşturmaya katkıda bulunmak isteyen, oyun ve uygulama geliştiricilerine yönelik olacak.

Oyun geliştiricileri için zorluk ise Epic Games’in Unreal Engine 5 entegrasyonuyla MarsXR Operasyon Destek Sistemi (XOSS) için tasarlanan yeni ortamlar ve kaynaklar yaratmak olacak.

Öte yandan NASA, Mars Günü için Mars hakkında detaylı bilgiler yayımladı. Yayımladığı bilgiler ise hava koşulları, renk, gölgeler ve kızıl gezegende bulunup görsel olarak çekici ve gerçekçi 400 kilometrekarelik araziyi içeriyordu.

NASA, en iyi Mars Metaverse tasarımına 70 bin dolar verecek!

NASA ve Epic Games takım kuruyor

NASA’nın MarsXR yarışmasında işbirliği yaptığı isimler ise oldukça güçlü. MarsXR yarışmasının bir ortağı olan Epic Games; Kingdom Hearts IV ve Fortnite için kullanılan çığır açan programlama motoru Unreal Engine 5 ile inanılmaz derecede ünlenmişti. LEGO’dan Kiribi ve SONY gibi büyük şirketlerin de Unreal Engine 5’e milyarlarca dolar yatırım yaptığı biliniyor.

MarsXR yarışması kazananları 70.000 dolarlık ödül alacak

NASA tarafından desteklenen MarsXR yarışmasının 70.000 dolarlık büyük bir ödül havuzu var. Dolayısıyla, daha büyük bir fikre veya hedefe katkıda bulunmak isteyen geliştiricilerin, MarsXR yarışmasına katılmaması için hiç bir neden yok!

İçerik oluşturucuların bireysel senaryolar veya ortamlar tasarlamakta özgür olduğu beş kategori ve yirmi detay var. Dört kazanan veya ödül olacak. Böylelikle de her kategorinin kazananı 6.000 dolar alacak. 

Yarışmaya son başvuru tarihi ise 26 Temmuz 2022 olacak. İki aylık bir değerlendirme sürecinin ardından kazanan 27 Eylül 2022‘de açıklanacak.

Henüz yeni duyurulan yarışmaya katılım sayısı ise her geçen dakika artıyor. Bu yazı itibariyle, yaklaşık 266 yenilikçi ve 25 takım mücadeleye şimdiden katıldı.

(Visited 258 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,087.69 0.80%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,062.60 1.54%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.451382 0.45%
solana
Solana (SOL) $ 32.99 0.97%
xrp
XRP (XRP) $ 0.312803 0.06%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.72 1.28%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.065924 2.11%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 1.76%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.12 1.46%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.11 0.83%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.86 1.58%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 50.05 1.32%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.30635 0.34%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.479815 1.78%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.27 0.90%