Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriNansen, Discord’a rakip uygulamasını tanıttı!

Nansen, Discord’a rakip uygulamasını tanıttı!

Analitik platformu Nansen, NFT gibi projeler için yeni bir mesajlaşma hizmetiyle Discord'un hakimiyetini hedefliyor

Discord'a elvada mı? Nansen, Web3 topluluk uygulamasını tanıttı!

Discord, NFT projeleri, DAO toplulukları gibi Web3 toplulukları için en gözde sohbet uygulamasıdır. Fakat sıklıkla yaşanan dolandırıcılıklar, hizmetin parlaklığını söndürüyor. Artık, veri analitik platformu Nansen de, toplulukları birbirine bağlamak için yeni bir ürüne sahip.

Nansen yeni uygulamayı tanıttı

Şirket bugün, kripto cüzdanıyla oturum açılarak kripto varlıklarına ve sahip oldukları NFT’lere göre gruplara bağlanmasına izin veren bir mesajlaşma uygulaması olan Nansen Connect‘i tanıttı. Şirket, uygulamayı Web3 toplulukları için “kripto-yerel iletişim merkezi” şeklinde tanımlıyor.

Nansen, “akıllı para” lider tablosu ve en büyük yatırımcıların varlıklarıyla ne yaptıkları konusunda bilgi vermek için tasarlanmış özellikleri dolayısıyla, çoğu NFT yatırımcısının favori bir platformları arasında yer alıyor.

Nansen için yeni bir alan olan sosyal uygulama, firmanın mevcut veri ve özelliklerine dayanacak.

Şirkete göre yeni ürün, kullanıcılara ve topluluklara, mevcut varlıklar ve işlem verileri de dahil olmak üzere zincir üstü verilerden yararlanacak. Connect kullanıcıları, örneğin bir bireyin kripto net değerini ve bir projenin hazinesindeki fonları görebilecek veya bir influencer’ın tokenlerini terk edip etmediğini öğrenebilecek.

Kullanıcılar, hazineleri ve dampingi tam zamanlı olarak izleyerek influencerlar ve diğer proje liderlerini sorumlu tutabilir ve bazı üyeler, kanıtlanmış sahipleri oldukları için yükseltilebilir.

Ürün Müdürü Paul Harwood, Nansen Connect’in ekosistemdeki güvenlik kusurlarını azaltmaya yardımcı olabileceğine inanıyor. Hizmet, bir cüzdan bağlantısı gerektiriyor ve kullanıcının kendi NFT’leri veya tokenlerine bağlı olarak belirli gruplara erişim sağlıyor; yani “sadece kanıtlanmış üyeler” belirli topluluklara erişebiliyor.

Dolandırıcı yuvası Discord

Discord ile topluluk yöneticilerinin kimlik avı (phishing) veya sosyal mühendislik planlarına kurban gittiği çok sayıda vaka yaşanmıştı. Twitter’da da ele geçirilmiş hesaplardan atılan tweetlerle çok sayıda dolandırıcılık yapıldı; hatta aralarında doğrulanmış hesaplar bile vardı.

İlginizi çekebilir:  Huobi hacklendi: Justin Sun'un hack açıklaması

Discord, koleksiyonerleri ve toplulukları birbirine bağlamanın bir yolu olarak Web3 alanında yer almaya devam ederken, aynı zamanda giderek daha sofistike dolandırıcılıklarla daha fazla eleştiriler alıyor.

Bu ayın başlarında, Bored Ape Yacht Club’ın Discord sunucusuyla yapılan istismardan sonra, GordonGoner isimli proje tasarımcısı şöyle yazmıştı:

Discord Web3 toplulukları için işlemiyor. Güvenliği ön plana koyan daha iyi bir platforma ihtiyacımız var.

37C4C753 961D 486A 8317 02B4857B6F6C
Bir Nansen Connect ekran görüntüsü. Resim: Nansen

Benzer şekilde, Mayıs ayında, eski Proof Collective (Moonbirds) COO’su Ryan Carson da şöyle yazmıştı:

Web3’te hepimiz Discord’u kullanmayı bırakmalıyız; güvenli ve yeni başlayanlar için uygun bir çözüme geçmeliyiz.

Nansen Connect sınırlı bir kullanıcıyla başlayacak. İlk olarak Nansen abonelerinin yanı sıra, Bored Ape Yacht Club, Moonbirds, Doodles , Azuki ve CloneX gibi yüksek profilli NFT sahipleri gemide olacak.

Şirket bunun yanısıra, Pudgy Penguins, Hashmasks, KaijuKingz ve CyberKongz dahil bazı NFT projelerinin, Nansen Connect’i resmi topluluk platformu olarak kullanma planlarını kabul ettiklerini açıkladı.

Uygulama, grup özelliklerinin yanısıra, uçtan uca şifrelenmiş kullanıcılar arasında doğrudan mesajlaşma da sunacak. Zamanla Nansen, “akıllı para” kanalları da dahil daha fazla grup seçeneği eklemeyi planlıyor ve kullanıcıları arasında tradinge de imkan sağlayacak.

Nansen aslında cüzdan tabanlı mesajlaşmayı deneyen ilk girişim değil. NFT pazar yeri Rarible, Kasım ayında Web3 ekosisteminde, cüzdan tabanlı bir mesajlaşma özelliğini duyurmuştu.

Aralık ayında 75 milyon dolarlık fon toplayan platformun artan hırslarına işaret eden Harwood’a göre lansman, Nansen’i “blockchain bilgi kaynağı olmaktan Web3 için hepsi bir arada süper uygulamaya” getiriyor.

(Visited 216 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz