Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriMüzik ve Sanat NFT Projesi EulerBeats İkinci Koleksiyonunu 3 Milyon Dolara Sattı

Müzik ve Sanat NFT Projesi EulerBeats İkinci Koleksiyonunu 3 Milyon Dolara Sattı

Müzik ve Sanat NFT Projesi EulerBeats İkinci Koleksiyonunu 3 Milyon Dolara Satıyor

Müzik ve sanat NFT projesi EulerBeats, “Enigma” adlı ikinci orijinal parça koleksiyonunu 3 milyon dolara sattı.

Müzik ve sanatın değişmez token (NFT) projesi EulerBeats, 27 orijinal parçadan oluşan en son koleksiyonunu 3 milyon dolara sattı. Proje, “LP” veya parçalardan oluşan ikinci koleksiyonunu pazartesi günü başlattı ve müzayede çarşamba günü, öğle sona erdi. Projenin kurucu ortağı Tyler Mulvihill’e göre ekip, NFT pazarı OpenSea’de ilk 25 LP’leri açık artırmaya çıkardı. LP 26 DAO topluluğuna verildi. DAO aynı zamanda EulerBeats’in ilk koleksiyonu Genesis’in de hak sahibiydi.

Mulvihill, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ekibimizle gurur duyuyoruz ve Enigma ve Genesis’in Orijinal ve Baskı sahipleri topluluğunun yeni sanat ve müzik eserlerini izleyip dinlemesinden heyecan duyuyoruz”

EulerBeats, algoritmik olarak oluşturulmuş ses izlerini içeren Ethereum tabanlı bir proje. Bu izlere, akıllı sözleşmeler sayesinde algoritmik olarak meydana getirilen görseller eşlik ediyor. EulerBeats’i diğer NFT projelerinden ayıran en önemli özelliği ise gelir modeli. Proje, ERC-1155 adlı bir token standardı kullanıyor. Bu standart hem değiştirilebilir olmayan hem de değiştirilebilir tokenler oluşturabiliyor.

Aslında Esasen iki tür EulerBeats var. Orijinal LP’ler ve orijinalin reprodüksiyonları olan LP’lerin “baskıları”. Para da katlanarak artan bu baskılardan geliyor. İlk koleksiyon olan Genesis’ten LP’ler maksimum 120 kez üretilirken, ikinci koleksiyon olan Enigma’dan LP’ler maksimum 160 defa üretilebiliyor.

Bir baskı her oluşturulduğunda, orijinal LP’nin sahipleri gelirin % 8’ini elde ediyor. @ChubbyAvocado tarafından yapılan Dune Analytics analizine göre, telif ücreti olarak 87,5 ETH, Enigma koleksiyonunun orijinal sahiplerine çoktan ödendi bile.

Enigma LP’lerinden dördü, LP 02, 04, 17 ve 20, 54 üyeli “BEETSDAO” adlı bir topluluk tarafından satın alındı. DAO’nun kurucu ortaklarından Jordan Garbis’e göre ekibi, LP koleksiyonunu ve EulerBeats topluluğunun şu anda sahip olduğu hisseli baskılar gibi birçok şeyi yapabilme kapasitesini ortaya çıkartacak bir token oluşturmayı hedefliyor. Gerçi şu an sadece üyelere özel bir tokenleri var, ancak bunu genele yaymak gibi bir amaçları var.

Garbis şu ifadeleri kullandı:

“Geleceğimiz gelir getiren NFT’ler ile şekillenecek. NFT’lere erişimi bölümlere ayırmanın ve demokratikleştirmenin bir yolunu yaratmak istedik.” 

Geliştirilecek token  WhaleStreet tarafından geliştirilen bir token olan B20 tokenine benzer olacak. B20 tokeni, 5000 günlük koleksiyonunu büyük bir açık artırmada 69,4 milyon dolara satan dijital sanatçı Beeple tarafından 20’den fazla parçaya bölündü. Garbis’e göre, en büyük fark, BEETSDAO’nun tokeninin gelir üretecek olması. Bu gelirin, baskı sahiplerine teşvik şeklinde, airdroplara ev sahipliği yaparak veya sadece DAO’ya yeniden yatırım yaparak ödeme yapacağını söylüyor.

İlginizi çekebilir: iPhone Kullanıcısı 600 Bin Dolarlık Bitcoin Hırsızlığı için Apple’ı Suçluyor

(Visited 7 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,141.47 4.55%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,799.92 6.08%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.543861 5.07%
solana
Solana (SOL) $ 43.22 7.43%
xrp
XRP (XRP) $ 0.38263 2.16%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.33 9.12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071054 2.87%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 4.54%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.79 11.32%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.67 10.90%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.21 3.41%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.83 4.35%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.372285 3.55%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.945679 3.63%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.66 11.35%