Ana SayfaAltcoin HaberleriMusk Yine Dogecoin'i Pumplar mı? Chris Rock'ın Şovuna Davet Edildi

Musk Yine Dogecoin’i Pumplar mı? Chris Rock’ın Şovuna Davet Edildi

Tesla patronu komedyen Chris Rock tarafından davet edildi

Musk Yine Dogecoini Pumplar mı Chris Rockın Şovuna Davet Edildi

Dogecoin’in en büyük destekçisi Elon Musk, Twitter’dakinden çok daha büyük bir kitleye hitap edeceği bir televizyon programına çıkacak.

Musk Dogecoin’i uçurmuştu

Tesla CEO’sunun ilk tv’ye çıkışı, Mayıs 2021’de Saturday Night Live programında gerçekleşmiş ve burada favori kripto parası olan Dogecoin’i pumplamıştı.

Dolar milyarder şimdi, Hollywood komedyeni Chris Rock’ın ev sahipliğinde bir şov programına davet aldı.

Eğer Musk programda Dogecoin’den bahsedecekse, şimdiye kadar Doge topluluğuna bu konuda bir haber vermediğinden, topluluk için tam bir sürpriz olacak.

Chris Rock, Temmuz ayında yapılan Oscar töreninde Will Smith ile yaşadığı skandalın ardından Hollywood’da herkesin diline düşmüştü. Temmuz sonunda Smith, Rock’tan özür dileyen bir video yayınlamış; ancak komedyen, SNL’de özürü açıkça reddetmişti.

Musk’ın SNL’ye çıkışından bu yana bir seneden fazla süre geçti

Geçen yıl 8 Mayıs günü, Tesla CEO’su, “Saturday Night Live” şovunda ilk kez sahneye çıkmıştı.

Musk’ın SNL şovunda bahsetmesinden sonra DOGE, bugüne kadar aşılamayan yeni bir tarihi zirveye yükselmişti. 0,7376 dolar fiyatla piyasa değeri 93 milyar dolara yükselerek sadece bir günde 10 milyar dolar büyümüştü.

Bitcoin yalnızca iki yıl önce (2019 yılında) aynı piyasa değerine sahipti.

Musk sadece televizyonla yetinmemiş, Twitter’da da Mario Puzo’nun klasik romanından esinlenen ikonik The Godfather filmine atıfta bulunarak kendisine “The DogeFather” adını vermişti.

Altcoin şimdi, zirvesinden %91,5 düşük durumda. Artık DOGE üzerindeki “Musk etkisi” bile eskimeye başladı. O zamandan beri Musk tarafından atılan tweetlerin çoğu, köpek coinin fiyatını bir gün, hatta bazen bir saati geçmeyen süreler için küçük yüzdeli oranlarda artırmayı başarabilmişti.

Geçtiğimiz Aralık ayında ünlü milyarder, Tesla’nın bazı ürünlerinin ödemesinde ve SpaceX’te Dogecoin’i kabul etmeye başladığını duyurmuştu.

(Visited 61 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz