Ana SayfaKripto Para HaberleriMuhalefet partisinden seçim vaadi: 15 milyar dolarlık airdrop

Muhalefet partisinden seçim vaadi: 15 milyar dolarlık airdrop

Muhalefet partisinden seçim vaadi 15 milyar dolarlık airdrop

Tayland’daki ana muhalefet partisi, iktidara geldiği taktirde nakit olarak yaklaşık 500 milyar baht (yaklaşık 15 milyar dolar) tutarında bir airdrop dağıtma vaadinde bulundu.

Partiden bir yetkili, Airdrop’un ülkenin zor durumdaki ekonomisini iyileştirmeye yardımcı olmasının ve gırtlağına kadar borca batmış halkta bir rahatlama sağlamasının amaçlandığını ifade etti.

Bloomberg’in bir haberine göre, Pheu Thai liderliğindeki parti, önümüzdeki Mayıs ayında yapılacak genel seçimleri kazanması durumunda 16 yaş ve üzerindeki yaklaşık 55 milyon vatandaşa 10.000 baht’lık airdrop dağıtmayı planlıyor.

Muhalefet partisinin ekonomi politikaları komitesi başkanlığını yapan Prommin Lertsuridej, fonların blok zinciri teknolojisi üzerine inşa edilmiş dijital cüzdanlar vasıtasıyla ödeneceğini belirtti.

Airdropla, bireylerin mahallelerindeki mal ve hizmetler için harcama yapmalarını sağlanacak.

Partinin üç başbakan adayından biri olan Srettha Thavisin şöyle söyledi:

Ülkemiz son sekiz yılda ekonomik olarak yara aldı, halkın geliri azaldı, gideri arttı. Mevcut hükümet, ufak nakdi yardımlarla serum veriyor. Bu doğru yol değil; uygun ve doğru ekonomik büyümeyi teşvik etmiyor.

Muhalefet partisi asgari ücretlerde büyük bir artış sözü verdi. Çiftlik gelirini üçe katlamak ve aylık asgari hane geliri garantisi için de adımlar atılacağı vaadediliyor.

Tayland’da kripto ticareti ve benimsenmesi popüler olsa da, yönetici elitler sektör hakkında çelişkili mesajlar veriyorlar.

Geçtiğimiz ay içinde Tayland hükümeti, dijital token çıkaran kripto şirketlerine yönelik bazı vergi indirimi ve teşvikler için bir çalışma başlatmıştı.

(Visited 451 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz