Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriMt. Gox Bitcoin Hack Olayı Nedir? Düşüşün Sebebi Bu mu? Ayrıntılar

Mt. Gox Bitcoin Hack Olayı Nedir? Düşüşün Sebebi Bu mu? Ayrıntılar

Mt. Gox Bitcoin Hack Olayı Nedir Düşüşün Sebebi Bu mu Ayrıntılar

Eski Japon kripto para borsası platformu Mt. Gox, 2011 yılında hack’ten etkilenen müşterilerine yaklaşık 3 milyar dolar değerinde BTC’yi ödemeye başlayacağını söylediğinden beri, bazı yatırımcılar BTC iadesinin potansiyel etkisi konusunda endişeli.

Birçok kişi, Mt. Gox hack’inden Bitcoin’lerini kaybeden yatırımcıların uzun yıllar sonra büyük karlar için satmaya istekli olacağına ve böylece satış baskısını daha da artırmaya meyilli olacağından korkuyor.

BTC’nin bir hafta içinde yaklaşık 4.000 dolar düşüş yaşaması, Mt. Gox müşterilerinin potansiyel satışlarından kaynaklı olabilir.

Mt. Gox Nedir?

Mt. Gox, 2010’dan 2014’e kadar faaliyet gösteren Tokyo merkezli bir kripto para ticaret platformuydu. Faaliyetlerinin zirvesinde, BTC’nin ticaret hacimlerinin yüzde 70’inden sorumluydu.

Şubat 2014’te Mt. Gox, müşterilerinden 740.000 BTC’nin ve şirketin kendisinden 100.000 BTC’nin çalınması sonrasında 64 milyon dolarlık zarar iddiasıyla iflasını ilan etti. 800.000’den fazla çalıntı Bitcoin, o dönem 460 milyon dolar değerindeydi.

Geri Ödeme Planı

Çalınan BTC’lerin yaklaşık 200.000’i 2014 yılında Mt. Gox’un ekibi tarafından ele geçirildi, ancak bunlar o zamandan beri dava aşamasında.

Kasım 2021’de, Mt. Gox iflas mütevelli heyeti tarafından hazırlanan bir iyileştirme planı, Tokyo Bölge Mahkemesi’nin onay emriyle bağlayıcı hale getirildi.

6 Temmuz 2022’de Mt. Gox iflas mütevelli heyeti Nobauaki Kobayashi, alacaklılara geri ödeme planının sonraki adımlarını özetleyen mektuplar gönderdi.

Bitcoin Düşüşünün Sebebi Mt. Gox mu?

Geri ödeme planlarının lider kripto paranın son geri çekilmesiyle pek ilgisi yok, çünkü ödeme bu ayın sonlarında başlayacak. Ayrıca, geri ödeme başladığında, tek seferlik bir geri ödeme yerine dilimler halinde gerçekleşecektir.

(Visited 66 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Geçtiğimiz hafta kripto piyasasında neler yaşandı?

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz