Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriMt. Gox 140 Bitcoin'i Yarın Dağıtacak mı? Düşüş Yaşanır mı?

Mt. Gox 140 Bitcoin’i Yarın Dağıtacak mı? Düşüş Yaşanır mı?

Mt. Gox 140 Bitcoin'i Yarın Dağıtacak mı Düşüş Yaşanır mı

8 yıllık uzun bir bekleyişten sonra, iflas etmiş olan kripto para borsası Mt. Gox’un alacaklıları Bitcoin’lerine kavuşabilirler.

2014 yılında borsa, mahkemeye verilmesine yol açan bir hırsızlık olayında 850.000 BTC kaybettiğini açıkladı. Bu kadar bekledikten sonra, paralarını kaybeden kullanıcılar neredeyse 141.000 Bitcoin’i geri alabilecek. Ancak, herkes bu durumdan memnun görünmüyor.

Geri ödeme ile ilgili olarak, forumlarda açıkça tartışılan başka konular da var. Çoğunlukla, yaklaşık 141.000 BTC ve 142.846 Bitcoin Cash geri ödemesinden sonra fiyatın büyük ölçüde düşme ihtimalinin olduğu konuşuluyor.

Birçok kullanıcıya göre geri ödemeler kademeli bir şekilde yapılmazsa, tek bir günde 141.000 BTC’nin olası satışı, fiyat için ciddi sonuçlar doğurabilir.

Mt. Gox Bitcoin’leri Dağıtacak mı?

Borsanın gözetiminden fonları geri almak için uzun bir yasal prosedürün ardından, atanan yönetici Nobuaki Kobayashi, 6 Temmuz’da alacaklılara ödeme yapmaya hazırlandığını duyurdu.

O zamanki belgelerde Kobayashi, vadesi gelen ödemeleri yapmaya başlamak için Ağustos ayının sonunun makul bir zaman olacağının sinyallerini verdi.

Geri ödeme süreçlerine ayrılmış web sitesinde yeni resmi bilgiler yayınlanmadan, satış söylentilerinin neden bu kadar hızlı bir şekilde ilgi yayıldığı hala belirsizliğini koruyor.

Ünlü analist Josh Rager, geri ödenen Bitcoin’lerin tamamının bir kerede satılsa bile beklenildiği gibi düşüş yaşanmayacağını söyledi.

Geri Ödenen Kripto Paraların Hepsi Satılsa Sonuç Ne Olurdu?

141.686 BTC’lik geri ödemenin etkileri henüz bilinmiyor. Şu anda geri ödemeler için, Mt. Gox’un sahip olduğu varlıklar 141.686 BTC, 142.846 BCH ve 69.776.002.441 Japon Yeninden oluşuyor.

İlginizi çekebilir:  Ünlü analist Bitcoin yatırımcılarına tavsiyelerde bulundu

Bu fonlardan kripto para birimleri, yasal işlemlerin ardından müşteriler tarafından eski bir Mt. Gox cüzdanından geri alındı. Bir tahmin yürütecek olursak, 141.686 BTC, günlük BTC hacminin yüzde 8’ine yakın bir miktara tekabül etmekte.

(Visited 117 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz