Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriMina fiyat analizi: Kanaldan çıkış toparlanma rallisini artırabilir

Mina fiyat analizi: Kanaldan çıkış toparlanma rallisini artırabilir

MINA fiyat analizi: Kanaldan çıkış toparlanma rallisini artırabilir

Son üç aydır, MINA fiyatı düşen paralel kanal modeli içinde kademeli olarak düştü. Düşüş trendi, 13 Mart günü 1,6 dolarda son düşük seviyesini işaret etmişti. Ancak artan yükseliş momentumu ile altcoin yeniden yükselmeye başladı ve formasyonun direnç trend çizgisini kırdı.

2,2 dolarlık ortak direnç ve 50 günlük basit hareketli ortalama, üç günlük bir yeniden test aşaması için MINA fiyatını geri aldı. Bununla birlikte, yeniden test sonrası yükseliş rallisi devam etti ve bugün yüzde 20 artarak 2,6 dolarlık dirence ulaştı.

 

909ABC8D E338 4211 8A54 6AF16F493596
Kaynak: Tradingview

Bir kırılma Mina fiyatını 3 dolarlık bir seviyeye getirebilir

Bu dirençten bir yükseliş kırılması, altcoini 3 dolarlık psikolojik bir seviyeye getirebilir.

Fakat, mevcut dirençte yüksek fiyat reddi, boğaların alım baskısını azaltarak olası bir düzeltmeyle tehdit de edebilir. Küçük geri çekilme, yeterli talebi kontrol etmek için 2,25 dolar ve 50 DMA’yı yeniden test edebilir.

CoinMarketCap verilerine göre MINA fiyatı 2,64 seviyesinde olup, son 24 saatte yüzde 7,63 yükseliş gösterdi. Piyasa değeri 1,13 milyar dolarda. RSI 67 seviyesinde. Skostatik 76. MACD seviyesi olumlu.

Teknik Gösterge

Vortex Göstergesi: Bir yükseliş geçişinin ardından, VI+ ve VI- eğimleri arasındaki yaygınlık, güçlü yükseliş momentumunu gösteriyor.

Yükseliş rallisi, MANA fiyatını 50 günlük basit hareketli ortalama dinamik direncinin üzerine çıkardı. Bununla birlikte, beklenen geri çekilme, boğa gelmeden önce 50 basit hareketli ortalamayı 2,60 dolar seviyesinde yeniden test edebilir. Mina analizinde,

Direnç seviyeleri – 3 dolar ve 4 dolar
Destek seviyeleri – 2,6 dolar ve 2,2 dolar

(Visited 237 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Binance davası sonrası borsadan ne kadar çıkış oldu

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz