Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaDecentraland (MANA Coin) HaberleriMilyon dolarlık metaverse arazi satışlarında patlama! Bizleri yeni bir dünya mı bekliyor?

Milyon dolarlık metaverse arazi satışlarında patlama! Bizleri yeni bir dünya mı bekliyor?

Metaverse, SAND, MANA

Metaverse evrenindeki araziler giderek dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Önde gelen iki dijital arazi geliştirme şirketinin yöneticileri, değerlemelerinin dünya çapındaki insanların sanal dünyada alışveriş, oyun ve çalışmalar yapmaları için büyük planları yansıttığını söylüyor. Şimdiye kadarki en pahalı anlaşma, Republic Realm tarafından video oyun yayıncısı Atari SA’dan geçen ay The Sandbox metaverse’deki 4.3 milyon dolarlık arazi satın alımı oldu.

Republic Realm’ın kurucu ortağı ve CEO’su Janine Yorio, bu hafta Insider’a “bir şehir satın aldık” dedi. Şirketin her biri 100 metreye denk gelen 24×24 parsel satın aldığını söyledi. Yorio, bunun için çok fazla para ödediklerini belirterek sürükleyici bir şey yapacaklarını söyledi.

On yıl boyunca gayrimenkul yatırım yönetici olarak çalışan Yorio, Web 3.0’ın en büyük itici güçleri arasında video oyun geliştiricileri ve eğlence markalarının olacağını öngörüyor. Milyarder Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i 10 milyon dolarlık bir yatırımla Republic Realm’a finansal açıdan destek oldu.

Metaverse Group CEO’su Lorne Sugarman, Insider’a Manhattan ve Beverly Hills’deki tarihi ve lüks alışveriş bölgelerine atıfta bulunarak Fashion District’den satın alımların 1800’lerdeki Beşinci Cadde’den bir yer satın almak gibi olduğunu düşündüğünü belirtti.

Metaverse Group geçen ay, bazı arazilerin paraya çevrilebileceği, Ethereum tabanlı, 3 boyutlu bir evren olan Decentraland’den 2.43 milyon dolarlık bir parsel satın aldı.

Metaverse arazileri nasıl değerleniyor?

Sugarman ve Yorio, farklı açıklamalarda dijital arazinin değerini belirlemenin bazı yollarının fiziksel emlak piyasasında kullanılan metriklere benzediğini söyledi.

Metaverse, SAND, MANA

Gerçek dünyadaki arazi, sınırlı olduğu için değer kazanma eğilimindedir. Metaverse evreninde de buna benzer bir ilke geçerli. Metaverse Group, web sitesinde 166.464 parsel arz ile The Sandbox’taki arazinin kıt olduğunu belirtiyor. Her temel parsel 96×96 metreden oluşuyor.

Merkezi olmayan özerk bir kuruluş tarafından yönetilen Decentraland, 90.601 parsele sahip ancak özel alım ve satımlarla yaklaşık 44.000 parsel tahsis edildi.

Her Decentraland parseli bir NFT’dir ve 16×16 boyutlarındadır. Arazi, platformun asli tokeni olan MANA endeksli fiyatlanır. MANA’nın bu yıl fiyatı %4.300 oranında bir artış gösterdi ve Cuma günü 3.41 dolardan işlem gördü. Sandbox’ın SAND tokeni, 2021’de yaklaşık %14.000 oranında artarak 5.15 dolara yükseldi. Öte yandan tüm kripto para birimleri gibi, metaverse coinleri de büyük fiyat dalgalanmalarına maruz kalabiliyor.

İlginizi çekebilir: İşte Binance Akıllı Zincirinde son 24 saat içinde en çok satın alınan token!

(Visited 441 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,442.28 3.12%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,846.33 2.66%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.540744 4.95%
solana
Solana (SOL) $ 40.98 6.56%
xrp
XRP (XRP) $ 0.375578 2.43%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.50 4.38%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081388 5.22%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 5.79%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 25.92 6.48%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.19 3.38%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.06 4.78%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.93 3.57%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.344128 4.68%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.893757 5.87%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.13 4.68%