Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriMilyarder Yatırımcı Bitcoin Yasağı Konusunda Uyardı

Milyarder Yatırımcı Bitcoin Yasağı Konusunda Uyardı

Milyarder Yatırımcı Bitcoin Yasağı Konusunda Uyardı

Dünyanın en büyüğü olan 150 milyar dolarlık hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu milyarder yatırımcı Ray Dalio, ABD hükümeti tarafından özel olarak altın sahibi olmayı yasadışı ilan ettiği tarihte olduğu gibi, Bitcoin’in yasadışı ilan edilebileceğini iddia etti.

Dalio’nun yaklaşmakta olan “değişen dünya düzeni” adlı kitabında belirttiği gibi, 1934 Altın Rezerv Yasası, bireylerin altın sahibi olmalarını yasadışı hale getirdi “çünkü hükümet liderleri altının para ve kredi ile bir servet deposu olarak rekabet etmesini istemiyordu.

Benzer bir şey, yüksek borç seviyeleri, düşük faiz oranları, çok fazla likidite, teşvik fonunda yükselen ve tahvil ve para birimlerine alternatif arayan yatırımcılarda da olabilir.

“Her ülke arz ve talebi kontrol etme tekeline değer verir. Diğer paraların işlemesini veya rekabet etmesini istemiyorlar çünkü işler kontrolden çıkabilir. Bu yüzden, altının yasadışı hale geldiği gibi, Bitcoin’in de belirli koşullar altında yasadışı hale gelmesinin çok muhtemel olacağını düşünüyorum.”

Dalio, Hindistan’da önerilen bir Bitcoin yasağının, Bitcoin üzerinde daha yaygın bir baskı için potansiyel olarak zemin hazırladığına dair raporlara işaret etti.

“Bir hükümet yasağı muhtemelen talebin düşmesine neden olabilir.” Dalio, uzman olmadığını vurgularken, Bitcoin’in gizliliğinin korunabileceğinden de şüphe duyuyor.

Dalio, on yıllık zaman dilimi testine dayandığı için Bitcoin’in kendisini kanıtladığını belirtti ve şunları ekledi:

”Bitcoin son 10 yılda kendini kanıtladı. Hacklenmedi. Bu nedenle operasyonel olarak çalıştı. Önemli bir takip inşa etti. Bu bir anlamda bir zenginlik deposudur. Dijital para gibi. Ve bunlar artıları.”

ABD’den Bitcoin ile İlgili Bir Hamle Gelebilir mi?

Hükümetlerin Bitcoin’i yasaklama girişimleri, özellikle de Çin’in 2017’deki büyük kripto para patlaması sırasında büyük ölçüde başarısız olmasına rağmen, ABD’nin Bitcoin kısıtlamasına doğru yönelebileceği korkusu artıyor.

Geçen ay Hazine Bakanı Janet Yellen, Bitcoin’in para taşımak için “son derece verimsiz” bir yol olduğu konusunda uyardı ve onu çoğunlukla “yasadışı finansmanın” kolaylaştırıcısı olarak gördü.

Bu yorumlar, bu hafta Bitcoin’in “hiçbir şey tarafından desteklenmediği için” bir değer deposu olarak gerçekten yararlı olmadığını söyleyen Fed başkanı Jerome Powell tarafından da yinelendi.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 20,346.00 2.17%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,162.37 2.59%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.475585 1.83%
solana
Solana (SOL) $ 36.14 5.83%
xrp
XRP (XRP) $ 0.341576 3.31%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.49 3.34%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.067963 5.34%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 6.31%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 18.82 3.34%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.44 1.74%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.08 4.74%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 53.51 4.03%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.316293 3.34%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.513543 3.03%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.50 5.62%