Ana SayfaAltın HaberleriMilyar dolarlık fon yöneticisi Bitcoin satın almış

Milyar dolarlık fon yöneticisi Bitcoin satın almış

Milyar dolarlık fon yöneticisi Bitcoin satın almış

Paul Tudor Jones, jeopolitik çatışmalar ve ABD’deki artan ekonomik belirsizlik nedeniyle Bitcoin ve altına yatırım yapmayı tercih ettiğini söyledi.

İsrail ile Hamas arasındaki gerilimin Bitcoin’e etkisi hakkında tartışmalar devam ederken, milyarlarca dolarlık hedge fonunu yöneten Paul Tudor Jones, BTC ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni bir röportajda Paul Tudor Jones, jeopolitik çatışmalar ve ABD’de artan ekonomik durgunluk olasılığı nedeniyle BTC ve altına yöneldiğini söyledi.

Jones: Hisse senedi yerine altın ve BTC’i tercih ettim

Jones, ABD’deki ekonomik sorunlar nedeniyle hisse senetlerinin sert bir düzeltme yaşama olasılığını göz önünde bulundurarak BTC ve altını tercih etti.

“Fed’in sert politika duruşu ve faiz artışlarıyla birlikte, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde bir resesyon ihtimali yüksek görünüyor. Bu ekonomik daralma yaklaşırken, yatırımcıların altına en az 40 milyar dolar yatırım yapma olasılığı var. Benzer şekilde, Bitcoin’in de yatırımcı portföylerinde altınla birlikte daha fazla yer alacağını tahmin ediyorum.

Bu noktada ben de kendi portföyümde altın ve BTC bulundurmayı tercih ettim. Ekonomik durgunluk yaşanması durumunda, altın ve BTC muhtemelen portföyünüzün daha büyük bir bölümünü oluşturacak. Çünkü ABD hem siyasi hem de ekonomik açıdan zorlu bir dönemden geçiyor.

Amerika Birleşik Devletleri, uzun bir süreçten sonra mali açıdan son derece zayıf bir durumda bulunuyor. Bu nedenle hisse senetlerine yatırım yapmak şu an için oldukça riskli görünüyor.”

(Visited 23 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  15 aylık akümülasyon: Bitcoin'in yeni yolculuğu başlıyor

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz