Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriMicroStrategy kurucusu: Bankacılık krizi Bitcoin'e “Smart Money” akışı getirdi

MicroStrategy kurucusu: Bankacılık krizi Bitcoin’e “Smart Money” akışı getirdi

MicroStrategy 301 Adet BTC Daha Aldı

MicroStrategy kurucusu Michael Saylor, bankacılık krizinin Bitcoin için pozitif sonucu olduğuna inanıyor.

David Lin Report’a verdiği bir röportajda Saylor, lider kripto paranın bankacılık krizi sırasında “Smart Money”i çektiğini söyledi.

Bankalardaki ve para birimlerindeki erime, BTC’ye akıllı para akınına neden oluyor.

Saylor’a göre, altın ve Bitcoin gibi emtia paralarını çekici kılan şey, mevcut para sistemine olan güven kaybı.

Para birimine, bankalara ve itibari para birimine olan güveninizi kaybedersiniz. bu nedenle para ölüyor. Belli ki Venezuela’da ölüyor, Arjantin de ölüyor. Dünyanın her yerinde, ABD’de ve Batı Avrupa’da bile ölüyor.


Yani paraya olan güveninizi kaybettiğinizde emtia paralarını düşünmeye başlarsınız. Bankaya güvenemezsem, parayı sınır ötesi taşıyamazsam ve para birimi her yıl veya ay değer kaybediyorsa, o zaman emtia paralarını düşünmeye başlarım.

Saylor’a göre BTC, altın ve diğer emtialara kıyasla emtia parası olarak mükemmel bir şekilde uygun olandır.

Diğer tüm emtia para biçimleri, hızlı değil, bakımları pahalı, fiziki, kırılgan, değiştirilemez ve ücretler fahiştir. Dolayısıyla, dünya emtia parasına bir çözüm bulmak için mücadele ediyorsa, BTC kral emtiadır. Dijital olduğu için diğer tüm fiziksel metalardan daha iyi. Bu da avucumun içinde taşıyabileceğim anlamına geliyor. 125.000 varil petrolü avucunuzun içinde taşımayı deneyin.

 

Ayrıca kıt olduğu için diğer tüm metalardan daha iyidir. Petrolün, altının, herhangi bir şeyin fiyatı 10 kat artarsa, sekiz milyar insanın kolektif zekası ondan daha fazlasını üretir. Ancak Bitcoin, daha fazlasını üretemeyeceğiniz tek şeydir. Yani zirve parasıdır.

(Visited 16 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Binance davası kripto para yatırımcılarını tedirgin etti

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz