Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriMicrostrategy ile ilgili şoke eden iddia: Bitcoin satıyor!

Microstrategy ile ilgili şoke eden iddia: Bitcoin satıyor!

microstrategy-ile-ilgili-soke-eden-iddia-bitcoin-satiyor

En çok Bitcoin sahibi 10 şirketten biri olan MicroStrategy agresif bir şekilde Bitcoin satın almaya devam ediyor. Ancak, bir rapor durumun görünenden farklı olduğunu ortaya koyuyor.

Bitcoin eleştirmeni Mr. Whale, herkesin varlıklarını satıp Bitcoin’e yatırmalarını söyleyen Saylor’un aylardır BTC’sini sattığını iddia eden bir rapor yayınladı.

Eleştirmen, Michael Saylor’un geçmişiyle ilgili, özellikle 90’lı yılların sonunda yaşanan dot.com balonunun yatırım başarısızlıklarına vurgu yapıyor. Fortune Magazine’deki bir makaleden alıntı yapan Mr Whale, Saylor’un o zamanlar 13,5 milyar dolar kaybettiğini ifade ederken şunları yazıyor :

Yapılan yatırımlardaki başarısızlıkları, yıllarca savsak muhasebe uygulamaları, dolandırıcılık ve genel olarak kötü liderliğinden kaynaklı olarak ortaya çıktı. Şirketlerinin değerini popüler trendlere dayandırdığı ortada. Geçmişte dot-com balonunun merkezinde yer alırken, bugünde Bitcoin balonunun merkezinde yer alıyor

2000 yılının sonlarında, SEC onu dolandırıcılıkla suçladı. Sonuç olarak, Saylor, SEC’e ceza olarak 350.000 dolar ve hissedarlara 8.3 milyon dolar ödemek zorunda kaldı.

 

MicroStrategy, Bitcoin’leri satıyor

Mr Whale, Michael Saylor’un Bitcoin ile ilgili eleştirel tweetleri’de gün yüzüne çıkarıyor.  Çok önce attığı tweetlerde Saylor, Bitcoin’in sayılı günleri kaldığını hatta bir içsel değeri olmadığını söylüyor.

Michael Saylor Bitcoin e1650739885713

Öte yandan Mr Whale, Saylor’ın Bitcoin hakkında manipülasyon yaparak yatırımcıları BTC ve şirketinin hisselerini satın almaya yöneltmekle de suçluyor. Ayrıca kendisinin ve şirketin içindekilerinin hisseleri aşırı değerlenmiş fiyatlardan satabileceğini ifade ediyor.

Bitcoin boğaları dikkatli olun!

Bu arada Mr Whale, Michael Saylor’un “önümüzdeki 100 yıl içinde Bitcoin satma planı olmadığına” dair güven aşılayan cümlelerinin ise tiyatro oyunundan başka bir şey olmadığını söylüyor.

Ayrıca, Saylor’u Eylül 2021‘de insanları BTC almaya yönlendirmekle de suçluyor. Mr Whale, Saylor’un yaptığı eylemin kendi varlıklarını boşaltmak için yeterli likidite toplama girişimi amacı taşıdığını belirtiyor ve şunları ekliyor.

Eylül 2021’de yatırımcıları, Michael Saylor’un hisselerini gizlice sattığı konusunda uyarmıştım. Bu hafta, bu durumun doğru olduğu ortaya çıktı. Michael Saylor, Coinbase ve Okex borsalarında BTC’lerini satmak için ikincil bir adrese aktardı.

Bununla birlikte MicroStrategy’nin Bitcoin satın alımını duyururken bir taraftan da BTC sattığını söyleyen Mr Whale, bu metodla şimdiye kadar 63 milyon dolar tutarında BTC sattığını ekliyor.

Eleştirmen bir taraftan da Bitcoin boğalarını dikkatli olması konusunda uyarıyor. Çünkü önümüzdeki aylarda Saylor’ın daha fazla Bitcoin satacağını bekliyor.

(Visited 465 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 20,346.00 2.17%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,162.37 2.59%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.475585 1.83%
solana
Solana (SOL) $ 36.14 5.83%
xrp
XRP (XRP) $ 0.341576 3.31%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.49 3.34%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.067963 5.34%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 6.31%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 18.82 3.34%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.44 1.74%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.08 4.74%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 53.51 4.03%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.316293 3.34%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.513543 3.03%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.50 5.62%