Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaKripto Para HaberleriMicroStrategy'nin Eski CEO'su Vergi Kaçaklığı İddialarını Yanıtladı

MicroStrategy’nin Eski CEO’su Vergi Kaçaklığı İddialarını Yanıtladı

MicroStrategy'nin Eski CEO'su Vergi Kaçaklığı İddialarını Yanıtladı

Microstrategy’nin eski CEO’su Michael Saylor, açılan vergi kaçakçılığına dair dava hakkında kısa olsa da sonunda açıklama yaptı. Saylor tüm iddiaları reddederek Başsavcı’ya saygılarını iletti.

Dün akşam ABD Washington Başsavcılığı‘nın Bitcoin (BTC) alımlarıyla ünlenen iş adamı Michael Saylor’a dava açtığını sizlere bildirmiştik. O saatlerde davayla ilgili herhangi bir paylaşım yapmayan Saylor, sessizliğini gece saatlerinde bozdu.

Vergi ödememek için kendisini Florida’da yaşıyormuş gibi gösterdiği söylenen Saylor, ‘Savcılığa saygı duymakla birlikte iddiaları reddediyorum’ cevabını verdi.

İddiaları Reddettti

MicroStrategy’nin kurucusu ve eski CEO’su Michael Saylor, ortaya atılan suçlamalara şimdilik oldukça kısa ve net bir cevap verdi.

İddiaları reddeden Saylor, savcılığın suçlamasından saatler sonra savcılığa saygılarını ileterek iddiaları reddetti ve ‘mahkemenin adil bir sonuç çıkaracağına inanıyorum’ dedi.

Borcu 100 Milyon Dolara Çıkabilir 

Saylor’un kısa süre önce ‘BTC hamleleriyle daha fazla ilgilenmek’ adına MicroStrategy’den istifa edişi, açılan dava sonrasında büyük merak uyandırdı.

MicroStrategy’den istifasının vergi kaçakçılığıyla ilişkili olabileceğini öne süren Başsavcı, 25 milyon dolarlık vergi kaçırıldığını iddia etti. Ancak Saylor, dolandırıcılık veya vergi kaçakçılığından suçlu bulunursa; ‘üç kat ceza’, faiz ve ek ücretlerle birlikte 100 milyon doların üzerinde bir borç ödemek zorunda kalabilir.

MicroStrategy CFO’sunda Daha Fazla Bilgi Var 

MicroStrategy'nin Eski CEO'su Vergi Kaçaklığı İddialarını Yanıtladı

Öte yandan Başsavcı, MicroStrategy’nin, Saylor’un ikametgahı hakkındaki bilgileri saklamadığı için vergi kaçakçılığına yardım ettiğini iddia etti. İddialar arasında 2014 yılından beri şirketin CFO‘su Phong Le’nin vergi kaçaklığından haberdar olduğu da yer aldı.

Dava aynı zamanda CFO ve Saylor arasında, Saylor’un maaşında oynama yaparak vergi yükümlülüğünün sınırlandırıldığını da içeriyor. Ayrıca Saylor’un, şirket uçağını kullanma gibi ‘pahalı’ konularda da avantajlardan yararlandığı iddialar arasında yer alıyor.

İlginizi çekebilir:  EigenLayer airdrop etkinliği ne zaman? EigenLayer nedir, nasıl çalışır?

Bu İlk Vakası Değil

Saylor’un geçmişine bakacak olursak, bu aslında ilk dolandırıcılık davası değil. 2000 yılında Saylor’a, MicroStrategy’de muhasebe dolandırıcılığı yaptığına dair SEC tarafından dava açılmıştı. Ancak suçlamaların düşmesini sağlamak için Saylor para cezası ödemeyi kabul etmişti.

Şimdilik Saylor davadaki iddiaların hepsini reddetti. İlerleyen günlerde ortaya çıkan kanıtların ve davanın ne yönde olacağı şimdilik belirsiz.

(Visited 13 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

KaynakProtos
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz