Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriMicroStrategy'nin Bitcoin stratejisi tuttu mu?

MicroStrategy’nin Bitcoin stratejisi tuttu mu?

MicroStrategy'nin Bitcoin stratejisi tuttu mu?

MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucusu Michael Saylor, Ekim ayında şirketin 5,3 milyon dolar karşılığında 155 Bitcoin daha satın aldığını açıkladı. Ekim ayında, en popüler kripto para birimlerinin fiyatlarında artış yaşandı.

Ayrıca Saylor, şirketin üçüncü çeyrek kazançlarını açıkladığı bir gönderide, MicroStrategy‘nin şu anda toplamda 158.400 Bitcoin’e sahip olduğunu belirtti.

Yaklaşık bir ay önce MicroStrategy 1 Ağustos ile 24 Eylül arasında toplamda 147,3 milyon dolar (Bitcoin başına ortalama 27.053 dolar fiyatla) ödeyerek 5.445 Bitcoin satın aldığını açıklamıştı.

MicroStrategy’nin Baş Mali Sorumlusu Andrew Kang, şirketin kazanç açıklamasında, “Bitcoin’i edinme ve elde tutma taahhüdümüz, özellikle kurumsal benimseme potansiyelinin arttığı ümit verici bir arka planla birlikte güçlü bir şekilde devam ediyor.”

MicroStrategy zarar açıkladı

Şirketin kazanç raporunda, ikinci çeyreğin sonundan bu yana, Bitcoin başına 27.531 dolardan 167 milyon dolara 6.067 Bitcoin eklediği belirtildi.

Ancak üçüncü çeyrek gelirleri %3,3’lük bir artışla 130 milyon dolara yükselirken, MicroStrategy dönem boyunca 143,4 milyon dolar net zarar açıkladı.

Bu rakam, geçen yılın aynı döneminde şirketin 27 milyon dolar net zarar açıkladığı sonuçlara göre daha olumsuzdu.

Şirket, “2023 ve 2022’nin üçüncü çeyreği için sırasıyla 109,6 milyon dolar ve 24,0 milyon dolarlık gelir vergisi karşılığı, net zarara yansıtıldı; Temel olarak şirketin Bitcoin varlıklarındaki değer düşüşüne ilişkin ertelenmiş vergi varlığının değerleme ödeneğindeki değişiklikleri yansıtmaktadır.” şeklinde açıklamada bulundu.

(Visited 18 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  15 aylık akümülasyon: Bitcoin'in yeni yolculuğu başlıyor

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz