Çarşamba, Ocak 26, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriMicrosoft ve Enjin, Minecraft NFT'leri İçin Ortaklık Kurdu

Microsoft ve Enjin, Minecraft NFT’leri İçin Ortaklık Kurdu

Microsoft ve Enjin, Minecraft NFT'leri İçin Ortaklık Kurdu

Microsoft, dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Minecraft’ta kullanılmak üzere oyuncuları değiştirilemez tokenlerle (NFT’ler) ödüllendiren, etkileşimli eğitici bulmaca oyunu Azure Space Mystery’yi başlatmak için ortaklık kurdu.

Enjin Operasyon ve İletişim Başkan Yardımcısı Bryana Kortendick;

“Eğitim, yeni nesil yenilikçileri güçlendirmenin anahtarıdır. Sanal dünyaları birleştirmek, dijital toplulukları birbirlerine yaklaştırır ve yenilerini getirir. Yenilikçi yetenekleri oluşturmak için Microsoft ile yaptığımız bu teknolojik ortaklıktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Microsoft, yeni girişimin birden çok platform, uygulama ve oyun arasında uygun bir birlikte çalışabilirlik gösterdiğini söylüyor.

Microsoft Azure geliştirici katılım lideri Sherry List, “Enjin’in platformu, oyun ve daha geniş blok zinciri ekosisteminde yenilikçi projelere güç veriyor.” dedi.

List, Microsoft ile Enjin arasındaki işbirliğinin departmanının “en son teknolojiyi” eğitim araçlarıyla entegre etmesine ve aynı zamanda geliştirici topluluklarını tanımasına izin verdiğini ekledi.

Oyuncular EnjinCraft eklentisini kullanarak popüler oyunlarda Microsoft Azure kahramanları oluşturabilir. Azure Space Mystery, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda geçen metin tabanlı, etkileşimli ve eğitici bir bulmaca oyunudur.

Oyun sırasında elde edilen NFT, oyuncuların MyMetaverse Minecraft sunucusunda yeni bir görevin kilidini açmasına izin verecek. Kullanıcılar daha sonra EnjinCraft eklentisi aracılığıyla Microsoft Azure kahramanlarını popüler oyuna ekleyebilir.

Minecraft NFT’ler Nasıl çalışır?

Yolculuğun ilk ayağında, bir kullanıcı, görevin metin tabanlı kısmı olan arızalı bir uluslararası uzay istasyonunu keşfetmek ve onarmak için bir arayışa girer.

Başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra, kullanıcı bir QR kodunun taramasının istendiği bir web sayfasına yönlendirilir. Kod, bir kullanıcının Enjin cüzdanına otomatik olarak düşen bir NFT sağlar, buradan cüzdanlarını çapraz platform oyun ağı MyMetaVerse’e bağlayabilir.

Özellikle Minecraft sunucusunu işletenler için Enjin Coin ile gelen pek çok avantaj var. Enjin, sunucunuzu çalıştırma maliyetini azaltmanın yanı sıra, sahtekarlığı ortadan kaldırmayı, ücretleri azaltmayı ve ters ibrazlarla mücadelede harcanan zamanı azaltmayı planlamaktadır.

Sadece sunucuları çalıştıranlar için değil ayrıca oyuncular için de yararlıdır. Oyun sırasında biriktirdiğiniz altınlar yahut ödüller Enjin Coin’e dönüştürülebilir ve onu destekleyen diğer oyunlar için de kullanılabilir.

 

(Visited 37 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 37,851.00 5.34%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,507.53 5.53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 384.13 6.86%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.06 3.64%
solana
Solana (SOL) $ 96.74 10.46%
xrp
XRP (XRP) $ 0.635161 7.16%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 19.05 8.60%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.147546 10.19%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000022 7.18%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 63.31 0.19%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 70.03 12.45%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 16.02 7.48%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 10.92 4.31%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 110.44 4.13%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.95452 7.80%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.62 13.47%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 52.63 5.62%