Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriMicrosoft, ION'u Başlattığını Duyurdu

Microsoft, ION’u Başlattığını Duyurdu

Microsoft, ION'u Başlattığını Duyurdu

Microsoft, Bitcoin ana ağının üzerinde açık kaynaklı, Layer 2 merkezi olmayan tanımlama çözümü ION’u başlattı.

Microsoft, gönderilen bir basın açıklamasına göre, Decentralized Identifier (DID-Merkezi Olmayan Tanımlayıcı) teknolojisi ION v1’in tamamlandığını duyurdu.

Teknoloji, sunucularda kullanıcı adları ve parolalar olarak üçüncü bir taraf tarafından kontrol edilmeden bir varlığın tanımlanmasını sağlayan, Bitcoin blok zincirinin üzerine inşa edilmiş Layer 2 teknolojisi olarak düşünülebilir.

ION bir node (düğüm) sistemine dayanıyor ve basın açıklamasına göre katılımcı sayısı arttıkça güçleniyor. Sistem izinsizdir ve herkes bir node çalıştırabilir.

ION web sitesi, “ION, Bitcoin blok zincirinin üzerinde çalışan Merkezi Olmayan Tanımlayıcılar için merkezi olmayan bir Layer 2 ağıdır. Bir ION düğümü çalıştırmak, ION DID’leri çözmek için harici taraflara olan güveni en aza indirir, ağın daha esnek ve güvenilir olmasına yardımcı olur ve operatöre daha iyi DID çözüm performansı sağlar.” tanımlamasını yaptı.

İlginizi Çekebilir: McLaren Racing Bitci Teknoloji İle Anlaştı

Projenin arkasında Casa, Gemini ve BitPay’in yanı sıra, sürüm başına Sidetree protokolüne katkıda bulunanlar listelendiği için önemli bir gelişimsel bir ateş gücü olduğu göze çarpıyor. Artık herkes kendi uygulamalarına ve hizmetlerine ION DID teknolojisini uygulamakta özgür ve saniyede binlerce işleme ölçeklenebilir olacak şekilde tasarlanmış açık kaynak kodlu olarak işlenebiliyor.

ION’un beta sürümü Haziran 2020’de ana ağda piyasaya sürüldü ve projenin haberi ilk olarak 2019’da ortaya çıktı.

Tanımlamayı merkezden uzaklaştırmaya yönelik büyük bir adım, aynı zamanda Microsoft tarafından Bitcoin’e olan yoğun ilginin bir işaretidir. Uzmanlara göre sistemi kullanan büyük bir kuruluş ağı oluşursa, DID’lerin endüstri üzerinde büyük bir etkisi olabilir.

(Visited 6 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 21,214.00 0.02%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,205.74 1.55%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.488975 2.62%
solana
Solana (SOL) $ 40.33 1.50%
xrp
XRP (XRP) $ 0.360261 0.65%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.00 2.28%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.067492 0.57%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 5.26%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 20.39 5.21%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.95 3.47%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.54 1.33%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.89 5.96%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.345856 1.69%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.597443 1.71%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 4.07 5.26%