Ana SayfaKriptopediMetaworld nedir? Gensokishi Online'ın yeni metaverse oyunu ile ilgili tüm detaylar...

Metaworld nedir? Gensokishi Online’ın yeni metaverse oyunu ile ilgili tüm detaylar…

8 milyon kullanıcılı Japon oyunu bir kripto metaverse başlatıyor.

gensokishi

Gensokishi Online Project, popüler oyunun en yeni versiyonu olan METAWORLD‘un lansmanını duyurdu. Metaworld, Japonya, Tayvan ve ABD’de 8 milyon kullanıcısı bulunan bir oyun olan “Gensokishi Online”ın blok zinciri tabanlı bir versiyonudur ve 2012 yılında “Yılın Oyunu Altın Ödülü“nü kazanmıştır.

Sizler için derlediğimiz haberimizde popüler bir Japon metaverse oyunu olan Metaworld nedir, Metaworld ne zaman çıkıyor, MV ve ROND token nedir sorularının yanıtlarını araştırdık. İşte tüm detaylar…

 

2022’de Gensokishi’den ne bekleyebiliriz?

Gensokishi’nin meta dünyası, 3DMMO (3D Mass Multiplayer Online) teknolojisine dayanıyor ve yeni bir fantezi dünyası ekonomisi yaratmayı hedefliyor. Oyun, üç tür blok zinciri tabanlı oyun türünü de kapsayacak: “Free to Play (oynaması bedava) Play to Earn (kazanmak için oyna) ve UGC to Earn (kazanmak için içerik).”

Gensokishi’nin Metaworld’ü, ücretsiz bir oyun platformu ve NFT’ler şeklinde kâr getiren ödüller sağlamanın yanı sıra, Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik (UGC) kavramını da tanıtacak.

Oyun, bireylerin ve şirketlerin Metaworld‘de arazi satın almalarını ve metaverse çevresini özgürce düzenlemelerini sağlayacak altyapıya sahip olacak. Binalar, doğal ortamlar ve karakterler yaratabilmenin yanı sıra, kullanıcılar oyun içinde kendi NFT’lerini de basıp satabilecekler.

Gensokishi, CryptoSlate ile paylaşılan bir basın açıklamasında şunları açıkladı:

Metaverse, bir yeni nesil topluluk yaratmamızı sağlıyor. Dünyanın her yerinden oyuncularla fantastik dünya maceralarına ve ekonomik faaliyetlere katılabilmenin yanı sıra, oyuncular çeşitli şekillerde iletişim kurarken sanal bir alanda da yaşayabilirler.

Oyun yapısı tamamlandıktan sonra DAO’ya devredilecek

Şirketin yol haritasına göre lansmandaki ilk adım, oyun içi kripto para birimleri ve NFT’ler için üretim, satış, dağıtım ve parasal mekanizmaları kurmak olacak. Bunu takiben ekip, UGC özelliklerini oyuna entegre etmeye odaklanacak ve sanal dünya haklarının NFT’lere transferini sağlayacak. Oyun yapısı tamamen kurulduktan sonra yönetim, merkezi olmayan özerk bir organizasyona (DAO) devredilecek.

2 1
Oyuncular, metaverse karakterleri için Gensokishi’deki oluşturma haklarını alabilirler.

Oyun içi tokenler ve borsa listelemeleri

Metaworld iki farklı token içerecek: MV ve ROND. Oyunun ana para birimi olan MV, satın almalar ve stake için kullanılan toplam 2 milyar arz ile Polygon tabanlı bir yardımcı program tokeni olacak. ROND ise oyun içi ekonomide dolaşıma girecek. Bununla birlikte, kullanıcılar tokeni DEX’lerde takas edebilecekleri için gerçek dünya değerine sahip olacaklar.

Metaworld’ün MV tokeni, Aralık sonunda Uniswap, Quickswap ve Pancakeswap‘ta listelenecek şekilde ayarlandı. Sushiswap ve Curve gibi diğer DEX’lerde listelemelerin 2022’nin ilk çeyreğinde olması bekleniyor.

4
Oyuncular arazi haklarını elde edebilecek ve kendi sanal alanlarını oluşturabilecekler.

Oyunun resmi olarak kamuya açıklanmasının önümüzdeki yaz yapılması bekleniyor. O zamana kadar oyun beta modunda olacak ve kullanıcılar gelecek özelliklerini test edebilecek.

Japon 3DMMO‘ın (Elemental Knights Online) lisanslanmasıyla geliştirilen Metaworld‘ün çıkışını kutlamak için şirket, çevrimiçi topluluklarına katılan kullanıcılara “Sınırlı Ekipman NFT’leri” dağıtacak. Kampanya 2 Aralık – 27 Aralık arasında sürecek, dağıtım süreci ise 28 Aralık’tan sonra başlayacak.

Daha fazla bilgi için genso.game adresini ziyaret edebilirsiniz.

(Visited 1.252 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz