Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaMetaverse HaberleriKarşınızda metaverse oyun dünyasında para kazandıran en iyi 10 oyun!

Karşınızda metaverse oyun dünyasında para kazandıran en iyi 10 oyun!

Karşısınızda metaverse oyun dünyasında para kazandıran en iyi 10 oyun!

Deneyimlerin oyuncuların merkezinde olduğu metaverse dünyaları, hem eğlence hem de yatırım fırsatları açısından blok zinciri meraklıları için sürekli tercih edilen bir seçenek haline geliyor.

Bu tür platformların en büyük avantajı, oyuncuların oyunun tadını çıkararak bir kısmına sahip olmasıdır.

Metaverse aktiviteleri, son birkaç ayda önemli bir artış gördü. Özellikle Facebook (şimdi Meta) gibi kurumsal oyuncular metaverse’i ana akıma getirmeye başladıktan sonra. Bu ilgi dalgasıyla birlikte, yeni sanal dünyalar ortaya çıkıyor. Ancak hangi oyun metaverse dünyaları için en iyi deneyimi sunuyor? Aşağıdaki 10 oyundan oluşan listede sizin için metaverse oyunlarına kısaca değindik ve tercihi size bıraktık.

Aavegotchi

Aavegotchi, metaverse oyun dünyasında yükselen bir yıldız. Platform şimdiden kayda değer miktarda oyun öğesi tanıttı ve ekibin en son sürümü Gotchiverse’nin tanıtımı yapıldı. Sanal dünyada oyuncuların, her biri Polygon blok zincirinde bir para birimi olan FUD, FOMO, ALPHA ve KEK’i toplaması gerekir. Bu dört token, Gotchus Alchemica olarak da bilinir.

Oyuncular Gotchus Alchemica’yı sınırlı sayıda bir Golden Aaltar veya daha ucuz Golden Tile oluşturmak için kullanabilirler. Gotchilerin REALM parsellerini, istilacılara karşı korumaları gerektiğinden, bu eşyalar Gotchiverse’deki arazinin faydasını artırabilir. Gotchi’nizle Gotchiverse’de dolaşın ve bu ödülleri toplayın ya da diğer oyunculardan bir Gotchi ödünç alabilirsiniz.

Axie Infinity

Axie Infinity’nin devrim niteliğindeki iş modelini tanıtmada öncü bir güç olarak oyna-kazan alanının temel bir parçasıdır. Kapsamlı oyun içi ekonominin yanı sıra, Axie Infinity ayrıca oyunculara Axie evreninin özelleştirilmiş bir parçasını inşa etmek için kendi arazilerini alma şansı verir. Şu an için arsalar oyuna tam olarak entegre edilmedi. Ancak Sky Mavis ekibi, platformun bu tarafını geliştirmek için aktif olarak çalışıyor.

Axie Infinity ekosistemindeki arazi, oyunda gerekli kaynaklar söz konusu olduğunda hayati bir rol oynayacak. İki yerel token, AXS ve SLP ile birleştiğinde, bu kaynaklar oyunculara arena savaşlarında ve görevlerinde yardımcı olacaktır.

The Sandbox

Sandbox, 2012’de sade bir mobil ve PC deneyimi olarak başladı. Ancak 2018’de Animoca Brands platformu satın aldı ve blok zinciri işlevleri eklemeye başladı. Bugün The Sandbox, her ay NFT arazi satışlarında milyonlar üreten lider bir metaverse oyunudur.

Yerel token SAND tarafından desteklenen oyun, artık bir oyna-kazan öğesi ve alandaki en popüler arazi koleksiyonlarından birini sunuyor. The Sandbox sayesinde Ubisoft ve Warner Music Group gibi büyük markalar şimdiden metaverse dünyasına girdi. Dahası, Snoop Dogg gibi ünlüler platformda kapsamlı sanal deneyimler oluşturuyor.

NFT Worlds

NFT Worlds, halihazırda popüler olan Minecraft’ı blok zincir teknolojisi ve arazi NFT’leri ile birleştirir. NFT Worlds ekibi, yerel token WRLD‘ye dayanan kapsamlı bir oyun içi ekonomi yarattı.

Etkileyici bir şekilde oyundaki araziler tüm dünyaları temsil ediyor. Tek bir dünyada yalnızca küçük bir toprak parçası sunan diğer sanal dünyaların aksine, bu platform oyuncuların tüm ekosistemleri satın almasına olanak tanır. Her arazi NFT’si, arazi-su oranı ve kaynak bolluğu gibi belirli özelliklere sahiptir. Bu özellikler arsanın değerini ve çeşitli görevler için ne kadar uygun olduğunu belirler.

Upland

EOS blok zinciri üzerine inşa edilen Upland, nihai gayrimenkul deneyimidir. Bu metaverse oyun dünyası, oyunculara blok zincirinde emlak kralı olma şansı sunuyor. Gerçek dünya haritasından sonra haritalanan Upland, şu anda en büyük sanal dünyalardan biridir. Dahası, oyun her hafta binlerce benzersiz aktif cüzdanı kendine çekiyor.

Oyuncular, gerçek hayattaki konumlardan sonra haritalanmış arazileri satın alma şansına sahip olurlar. Arazi sahipleri işletmeler kurabilir ve geleneksel emlak gibi, konum, büyüklük ve komşu mülklerin tümü, bir arsa maliyetinin ne kadar olduğu konusunda bir rol oynar. Oyun, kapsamlı topluluk oluşturma işlevlerine ve sayısız zorluk ve ödül kazanma fırsatına sahiptir.

WorldWideWebb

dappradar.com top 10 best gaming metaverse worlds worldwidewebb

WorldWideWebb, oyuncuların daire şeklinde arazi satın almalarını sağlayan, görev tabanlı bir metaverse oyunudur. Dört farklı boyuta bölünmüş daireler, oyuncuların WorldWideWebb evreninin özelleştirilmiş bir parçasına sahip olmalarını sağlar. Dahası, bu arsalar kişiselleştirilmiş bir NFT galerisi ve hatta bir etkinlik mekanı olarak hizmet verebilir.

Oynanış açısından WorldWideWebb, oyunculara koleksiyon ve diğer çeşitli kaynaklar şeklinde ödüller kazandıran kapsamlı görevler sunar. Oyun, ayrıntılı ve genellikle zorlu görevler sayesinde piyasaya sürülmesinden bu yana binlerce oyuncuyu kendine çekti. Unutulmaması gereken önemli bir ayrıntı, WorldWideWebb’in entegrasyonlarda lider olması ve oyuncuların NFT koleksiyonlarını bağlamalarına ve koleksiyon portföylerinden bir avatar seçmelerine izin vermesidir.

Mirandus

Mirandus, beş oyuncu-hükümdar tarafından yönetilen devasa bir dünyada geçen destansı bir fantezi RPG oyunudur. Oyuncular kasabalar, şehirler ve kaleler inşa etmek için hak iddia ediyor ve arazi tapuları satın alıyorlar. Tapular, oyuncuların bir güvenlik ve pazar yeri inşa edebilecekleri araçlardır. Her tapu, size ait olması için Mirandus arazisine “damgalanabilecek” bir şablondur.

En büyük blok zincir oyun stüdyolarından biri olan Gala Games tarafından yaratılan Mirandus, dünya çapında oyuncuların dikkatini çekti. Dahası, oyunun Vox NFT koleksiyonu milyonlarca işlem hacmi yarattı. Etkileyici bir şekilde, ikincil piyasada 1,5 milyon dolardan fazla satılan nadir ejderha NFT’lerinden biri. Ekip kısa süre önce Mirandus oyun ekosisteminin yerel tokeni olan Materium’u (MTRM) piyasaya sürdü.

Ember Sword

Ember Sword, oyuncu odaklı bir ekonomiye, sınıfsız bir savaş sistemine takas edilebilir kozmetik koleksiyonlarına sahip Polygon tabanlı bir MMORPG oyunudur. Ek olarak, oyun, temel oyun ve hikayeye sıkı sıkıya bağlı geniş bir kara NFT koleksiyonuna sahiptir. Daha da önemlisi, arazi sahipleri, arazilerinin ait olduğu mülkün ürettiği gerçek yaşam gelirinin küçük bir yüzdesini alırlar.

Ember Sword, üst düzey grafiklere ve sürükleyici bir tasarıma sahip, Polygon’daki en popüler MMORPG oyunlarından biridir. Sınırlı toplam 160.000 arsa arzı ile Ember Sword’daki arazi, oyundan gelir elde etmenin en çok aranan yollarından biridir. Ancak oyun henüz yayında değil.

Splinterlands

Hive tabanlı kart oyunları Splinterlands, tüm protokollerde en çok oynanan blok zincir tabanlı oyunlar arasındadır. Kapsamlı bir oyun içi ekonomisi ve büyüleyici, hızlı tempolu savaşlar ile platform, çok sayıda aktiviteyi kendine çekiyor.

Oyunun en çok beklenen özelliklerinden biri de arazi işlevi. Splinterlands, neredeyse anında tükenen birkaç NFT arazi satışından geçti. Şu an için arazi NFT’leri oyuna aktif olarak dahil edilmedi. Bununla birlikte, Splinterlands arazisine sahip olmak, yerel token SPS’yi stake ederken pasif kazançları artırır. Gelecekte arazi NFT’leri, oyuncuların kart desteleri için güçlendirmeler oluşturmak amacıyla ihtiyaç duyacakları kaynakları üretecek.

Mega World (aka MegaCryptoPolis)

Mega World, çok zincirli, merkezi olmayan bir şehir kurma strateji oyunudur. Platform, oyuncuların arsa satın almalarına veya kiralamalarına ve metaverse’de kendi alanlarını oluşturmalarına olanak tanır. MEGA tokeni tarafından desteklenen oyun, kapsamlı bir oyun içi ekonomiye sahiptir.

Mega World, oyuncuların bina kiralamasına, diğer binaların ihtiyaç duyduğu malzemeleri üretmesine, yeni nesil vatandaşlar yaratmasına, diğer oyunculara hizmet sunmasına, reklam yerleştirmesine ve araba kullanmasına olanak tanır. Mega World’de bir arsa sahipleri değiştiğinde, bloğu almak için ödenen bedelin bir kısmı 7×7 alan yarıçapındaki çevredeki arazi sahiplerine gider.

(Visited 197 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz