Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaMetaverse HaberleriMetaverse ETF'si mi geliyor? ABD'li şirketin başvurusu ortaya çıktı

Metaverse ETF’si mi geliyor? ABD’li şirketin başvurusu ortaya çıktı

Metaverse ETF, Bitcoin, Proshares

ProShares ETF ihraççısı, AR/VR, Yaratıcı Ekonomi, Dijital Finans ve Oyun sektörlerinde faaliyet gösteren çeşitli şirketlerin performansını yansıtan Solactive Metaverse Theme Index’i izlemeye odaklanacak. Buna bağlı olarak borsada işlem gören bir fon başlatmayı planlıyor.

Metaverse izleme ürünü

Endeks, Apple Inc, Meta ve Nvidia gibi endüstrinin büyük şirketlerini içeriyor. Yatırımcılar, daha büyük şirketlere ek olarak, veri işleme ve cihazlar da dahil olmak üzere Metaverse konseptine bir şekilde bağlı teknolojileri sağlayan veya kullanan daha küçük şirketlere maruz kalacaklar.

Hızla gelişen metaverse trendi, özellikle Facebook Inc‘in Meta olarak yeniden markalanmasından sonra, dijital varlık endüstrisinin ayrı bir parçası haline geldi. Metaverse ETF endüstrisi birkaç aydan kısa bir sürede 2.2 milyar dolara yükseldi. Metaverse konseptine bağlı borsada işlem gören ürünlerin çoğu, yalnızca yılın son çeyreğinde piyasaya sürüldü.

Piyasadaki Metaverse endüstrisinin izlenmesiyle ilgili ilk ürünlerden biri olan The Roundhill Ball Metaverse, 30 Haziran’daki lansmanından bu yana 916 milyon AUM’ye sahip. Kanada, ilk iki Metaverse ürününü resmi olarak onaylayan ilk ülkelerden biriydi.

Metaverse ürünlerinin arkasındaki potansiyel

CFRA’da ETF araştırma direktörü Todd Rosenbluth’a göre, Metaverse trendi henüz kendi içinde bir temel oluşturmadı. Ancak yatırımcılar, piyasaya daha fazla ürün gelmesiyle daha fazla fon çekebilecek teknoloji ve yeni oluşan endüstriye şimdiden inanıyorlar.

ProShares’in 2021’deki dijital varlık endüstrisindeki yolu, kolayca ETF ihraççıları arasında en verimli performanslardan biri olarak adlandırılabilir. Şirket, ABD SEC’in vadeli işlem destekli bir Bitcoin ETFyi piyasaya sürmesi için izin aldı ve bu da ilk haftasında rekor kıran 1.2 milyar dolarlık bir girişle piyasaya fon akmasına olanak sağladı.

(Visited 140 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,141.47 4.55%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,799.92 6.08%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.543861 5.07%
solana
Solana (SOL) $ 43.22 7.43%
xrp
XRP (XRP) $ 0.38263 2.16%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.33 9.12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071054 2.87%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 4.54%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.79 11.32%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.67 10.90%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.21 3.41%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.83 4.35%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.372285 3.55%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.945679 3.63%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.66 11.35%