Pazar, Temmuz 3, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriMetamask’tan dolandırıcılık kurbanlarına yardım!

Metamask’tan dolandırıcılık kurbanlarına yardım!

Metamask’tan dolandırıcılık kurbanlarına yardım!

Ünlü Ethereum cüzdanı Metamask, kripto para dolandırıcılığı kurbanlarının varlıklarını kurtarmasına yardımcı olmak için yeni bir ortaklık başlattı.

Metamask duyurusu

Yakın zaman önceki bir basın açıklamasına göre, blockchain teknoloji firması ConsenSys’in 30 milyondan fazla kullanıcıya sahip popüler kripto cüzdanı, çalınan varlıkları kurtarmak, yönetmek ve erişmek için tasarlanmış bir protokol olan Asset Reality ile ortak çalışmaya başladı.

Son birkaç senede Web 3.0 alanındaki ekonomik aktivite katlanarak büyüdü. Bu büyüme, finansal hizmetler ve yaratıcı ekonominin geleceğini yeniden tanımlamaya yardımcı olacak bir çok yenilikçi uygulamayı kendine çekerken, aynı şekilde internet dolandırıcılarının ve hırsızların da dikkatini çekti.

 

Söz konusu ortaklık sayesinde her iki şirket, dolandırıcılık kurbanlarının mümkün olan yerlerde dijital varlıklarını kurtarmalarına yardımcı olacak.

Asset Reality, dolandırıcılık mağdurları için bir dava oluşturarak yardımcı olur, mağdurların üzerindeki baskıyı azaltırken onlara çalınan varlıklarını geri kazanma imkanı verir.

Metamask bunun yanısıra, protokolün yasal ücretlerin yükünü hafifletmenin ve kaybedilen fonları geri alma olasılığını artırmanın bir yolu olarak dolandırılan kullanıcıları birbirine bağlayacağını söylüyor.

Dolandırıcılık kurbanlarının genelde yeterli kaynağa ve ilgiye ulaşmaları zordur. Asset Reality, bir vaka işleyicisi olarak hareket ederek bir dolandırıcılığın birden fazla kurbanının güçlerini birleştirmesini sağlayacak. Bu şekilde daha büyük bir soruşturma açılabilir, bu da iyileşme olasılığını artırır.

MetaMask ortağı Dan Finlay şöyle konuştu:

Asset Reality ile sektör lideri olan bu ortaklık sayesinde ConsenSys ve şirketimiz, mağdurların bir araya gelmelerine, bu dolandırıcılıklara karşı davalar oluşturmalarına ve suçluları adalete teslim etmelerini sağlamak amacındadır.

(Visited 335 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,091.04 0.60%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,062.84 2.34%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.451579 1.23%
solana
Solana (SOL) $ 32.99 1.65%
xrp
XRP (XRP) $ 0.312914 0.24%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.73 0.55%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.065931 1.68%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 0.82%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.14 0.68%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.12 0.31%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.87 0.45%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 50.05 0.24%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.305715 0.46%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.479534 2.95%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.27 0.03%