Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaKriptopediMetaHero nedir?

MetaHero nedir?

 

metahero nedir

Bu yazımız da Metahero nedir sorusunun yanıtını cevaplamaya çalıştık. İnsanların çevrimiçi ortamda daha fazla zaman geçirmesiyle birlikte metaverse gün geçtikçe daha somut hale gelmeye başlıyor. Metaverse’de, dijital sanat, kişisel avatarlar veya diğer sanal öğeler olsun, benzersiz varlıklar için zaten doyumsuz bir iştah var. Ve bu alana , insanların öğeleri ve aslında kendilerini dijital alana taşımalarını sağlamak için çalışan bir proje olan MetaHero adım atıyor.

Başlıklar

Metahero Nedir? 

Metahero, benzersiz meta avatarları ve nesnelerin oluşturulmasını sağlamak için 3D tarama teknolojisini NFT akıllı sözleşmeleriyle birleştiren Binance Smart Chain (BSC) üzerinde yakın zamanda başlatılan bir projedir.

Metahero’nun özünde, görünümü hakkında veri toplamak ve onu dijital olarak işlemek için gerçek dünyadaki bir nesneyi analiz eden 3D tarama teknolojisi yer alır. En iyi 3D tarayıcılara erişmek için Metahero, müzik, oyun ve moda endüstrilerinde kullanılan Wolf Studio ile ortaklık kurdu.

Metahero, kullanıcılarını, esasen her şeyi ultra gerçekçi bir NFT’ye dönüştürmek için bu yetenekle donatıyor. Ancak bir şeyi dijital olarak yeniden yaratmak, değerin yalnızca bir parçasıdır. Her Metahero NFT, blok zincirine değişmez bir şekilde kaydedilir ve anında para kazanılabilir. Metahero, girişimcilere ve yaratıcılara geleceğin benzersiz, tamamen dijital fırsatlarına erişim sağlamak için bir pazar yeri ve token ekosistemi oluşturur.

Metahero’nun Arkasında Kim Var? 

Metahero’nun hikayesi, Krakow merkezli bir girişim ve son birkaç yılın en hızlı büyüyen Avrupa yazılım firmalarından biri olan Codewise ile başlıyor. Codewise, 2020’de satın alındı ​​ve CEO’su Robert Gryn, gelirin 10 milyon dolarını aldı ve metaverse vizyonunu kendi kendine finanse etmeye adadı.

Metahero 2021 yılında kuruldu rağmen, ekibinde çok sayıda Codewise mezunu ve hızla genişleyen geliştiriciler, mühendisler ve topluluk oluşturucular bulunuyor.

Metahero Nasıl Çalışır? 

Metahero Scanning (Tarama

Metahero scanners (tarayıcıları) teknolojik bir yeniliktir. Her biri, bir sunucu ünitesi ve dört kamera ile 16 hareketli payandadan oluşan mobil bir 3D odası kullanır. Ayrıca, mükemmel senkronizasyonla görüntü yakalamaya hazır toplam 64 cihaz bulunur.

pasted image 0

Kullanıcılara 3B taramaya erişim sağlamak için Metahero, dünya çapında stratejik konumlarda tarama odaları kurmayı planlıyor. Başlamak için, güçlü bir teknoloji ve oyun kültürüne sahip bölgelere 12 oda kurma planları var. İlk nesil 4K kamu odaları Katar, Doha’da faaliyete geçti. Bunu takip edecek diğer şehirler arasında Tokyo, Berlin, New York, Seul ve diğerleri yer alıyor.

Metahero taramasını kullanmak için gereken tek şey, uygulamalarını indirmek ve tarama için ödeme yapmak üzere platformun yerel varlığı olan belirli sayıda HERO tokenini cüzdanınızda tutmaktır. Metahero, tam vücut taraması için ortalama ücretlerden nispeten daha düşük olan yaklaşık 200 dolar ücret alacaktır.

Metahero Uygulaması

Metahero uygulaması ekosistemin başka ayağıdır. Gelecek için ayrıntılı planlar olmasına rağmen, uygulamanın ilk yinelemesi HERO tokenlerini tutmak ve işlemek için bir araç görevi görecek. Daha sonra uygulama, kullanıcıların NFT’leri lisanslamasına, HERO etkinlikleriyle ilgili tüm ölçümleri izlemesine ve bir fiat rampası olarak işlev görmesine de izin verecek.

Özellikle, uygulamayı fiat sistemiyle entegre etmek, Metahero’nun kitlesel benimsemeyi sağlama stratejisinin hayati bir parçasıdır. Halihazırda, HERO’yu elde etmek ve yeni nesil 3D taramaya katılmak için, kullanıcıların BNB Akıllı Zincirinde BNB tokenleri almaları ve daha sonra PancakeSwap aracılığıyla HERO’yu satın  almaları gerekiyor.

Uygulamanın sonraki sürümleri tamamlandıktan sonra, kullanıcılar bu işlemi atlayabilecek ve birkaç tıklamayla yerel para birimlerinden HERO’ya geçebilecekler. Metahero’nun ayrıca, HERO sahiplerinin günlük harcamalarda token harcamasına izin verecek olan Visa ile entegre olma konusunda bir arzusu vardır.

Hero Token

HERO tokeni, bir kullanıcıya Metahero ekosistemine erişim sağlayan bir yardımcı program tokenidir. Token, zaman içinde toplam arzı azaltan yeni bir deflasyonist model kullanır. Kullanım açısından HERO, sahibine Metahero NFT pazarında işlem yapma, telif ücretlerini ödeme veya kendi taramalarını finanse etme yeteneği verir.

HERO’nun halka açık satışı Haziran 2021’de Tenset Gems Platformu aracılığıyla gerçekleşti. Lansmanı ve halka açık ön satışı Temmuz 2021’de Pancakeswap’ta bir IDO izledi. Toplam HERO arzı 10 milyar ile sınırlandırıldı ve token dampingini caydırmak için kilitleme mekanizmaları var.

Kitlesel benimsemeye odaklanan Metahero, uygun fiyatlı ve hızlı işlemlere sahip bir ortam gerektirir. Ve ekibe göre, HERO tokeni, ölçeklenebilirlik ve kapsayıcılık göz önünde bulundurularak BSC’de piyasaya sürüldü.

Metahero’yu Benzersiz Yapan Nedir?

NFT’lere ve oyun oynamaya odaklanan sayısız kripto projesi var, ancak çok azı 3D taramayı  barındırır. Metahero böylelikle “kendinizi internete enjekte etmek nasıl olurdu?” sorusunun bir  yanıtı oluyor.

Metahero ekibinin, fiziksel ve dijital arasında bir köprü kurarak geleceğin, uçan arabalardan daha çok, gelişen teknolojiler arasında sinerji bulmakla ilgili olduğuna dair bir iddiası var. AR, VR, bulut sunucuları, blok zinciri ve ultra HD taramayı kullanan Metahero, tamamen yeni bir şey yaratmayı hedefliyor.

Proje başarılı olursa, Metahero dijital ve fiziksel arasında kritik bir bağlantı noktası olacaktır. Ve sanal dünyaların erken kolonizasyonunda önemli bir oyuncu olabilir.

(Visited 273 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,259.23 2.86%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,702.16 4.55%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.516335 4.25%
solana
Solana (SOL) $ 40.56 4.42%
xrp
XRP (XRP) $ 0.369042 2.88%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.94 4.34%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.069631 1.11%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 3.83%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.63 2.32%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.83 2.20%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.46 4.22%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.39 5.54%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.350614 4.95%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.892462 3.56%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.41 2.89%