Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriMessari raporu: Solana ağı için ufukta 3 kritik olay var

Messari raporu: Solana ağı için ufukta 3 kritik olay var

Messari raporu: Solana ağı için ufukta 3 kritik olay var

Yakın tarihte yapılan kapsamlı bir araştırma raporu, Solana ekosistemiyle ilgili ufuktaki üç kritik tanımladı.

24 Temmuz’da Messari araştırma analisti James Trautman, ağa yakından bakan etkileyici ve son derece kapsamlı bir araştırma raporu “Solana Q2 2022”yi yayımladı.

 

Ağ istikrara kavuştu

Önceki çeyrekteki gelişmelere ve olaylara bakan Trautman, ağın son üç aylık performansını analiz etti. Gelecekte ağ için büyüme sağlayabilecek şu anda devam eden geliştirme çalışmaları hakkında konuştu.

2021’deki benzeri görülmemiş büyümenin ardından Solana ağı bazı alanlarda sürekli büyürken, 2022’nin ilk çeyreğinde zorluklar yaşadı. Volatilite metrikler arasında yaygındı. ancak finansal performansın ve ağ altyapısının istikrara kavuşması ilk çeyreğin sonunda gerçekleşti.

Büyüyen NFT pazarı milyar dolarlık satış hacimlerine ulaştı ve TVL değeri arttı. DeFi uygulamalarında çeşitlenen SOL, çeyrek sona ererken birkaç yeni sektörde uygulama başlatma stratejilerine devam etti. Aynı zamanda, istikrarsız ağ koşullarının olduğu dönemlerle birlikte büyüme devam etti ve sonuç olarak, 2022’nin 2. çeyreği için görünüm belirsizdi.

Ekosistem gelişmeye odaklandı

Diğer çoğu ağ gibi metriklerinde düşüşler gördüğümüz için SOL, makroekonomik ortamı hisseden varlıklar arasında yer aldı.

Bununla birlikte, ayı piyasası Solana’nın ağ istikrarını iyileştirmek ve ekosistemini genişletmek için çözümler uygulamasını engellemedi. 2. çeyrekte, geliştiriciler ağın güvenliğini artırmak ve tıkanıklık dönemlerinde kesinti süresini azaltmak için, QUIC ve yeni bir ücret mekanizması oluşturmaya odaklandı.

Ayrıca, ekosistemin benimsenmesini artırma stratejileri, NFT pazarlarının sürekli genişlemesi, EVM uyumluluğu, Solana Pay’in ilerlemesi ve Solana Mobile’ın piyasaya sürülmesiyle daha belirgin hale geldi.

Ufukta 3 kritik olay var

Raporun tamamı değerli içgörülerle dolu olsa da, token sahiplerinin yükseliş işaretlerini görebileceği bölüm, Trautman’ın söylediği “Önümüzdeki Yol” başlıklı bölüm oldu.

Messari analisti raporunu şu sözlerle bitirdi:

Nihayetinde ekosistem ve topluluk, başlangıçta da yaptığı gibi baskı yaratacak. Yatırım stratejileri ve teşvik programlarının büyümeyi hızlandırması beklenirken, çekirdek platform yükseltilmeye devam ediyor.

v1.10 ve 1.11 sürümleri, EVM uyumluluğu ve Solana Mobile Stack ufuktaki kritik olaylardır. Toplu olarak, zorlu makro ortamdaki baskının azalması, ağa önemli bir faaliyet ve değer katabilir.

(Visited 187 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,597.32 0.02%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,868.93 0.21%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.54361 0.54%
solana
Solana (SOL) $ 41.51 1.11%
xrp
XRP (XRP) $ 0.380515 1.56%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.52 0.57%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081231 1.64%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 7.59%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.21 1.94%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.23 0.70%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.17 0.81%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.56 0.29%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.348016 0.07%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.906593 0.72%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.16 1.10%