Ana SayfaKripto Para HaberleriMessari kripto sektörüne yapılan fon toplama işlemlerini ele aldı

Messari kripto sektörüne yapılan fon toplama işlemlerini ele aldı

Messari kripto sektörüne yapılan fon toplama işlemlerini ele aldı

Kripto para sektörü son dönemde hızlı bir büyüme yaşadı ve geniş bir heyecanla karşılandı.

Blockchain istihbarat firması Messari’nin raporuna göre, üçüncü çeyrekte kripto şirketleri için fon toplama faaliyetleri son üç yılın en düşük seviyesine geriledi, bu da sektörün zorlu bir çeyrekle karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Rapor, 2023’ün üçüncü çeyreğinde kripto şirketlerinin toplamda 2,1 milyar doların biraz altında fon topladığını gösterdi ve bu durum, fon toplama değeri ve işlem hacmi açısından 2020’nin dördüncü çeyreğinden bu yana en düşük seviyeyi işaret ediyor.

Messari kripto sektörüne yapılan fon toplama işlemlerini ele aldı
Kaynak: Messari

Raporda, kripto para şirketlerinin 2022’nin ilk çeyreğinde 900’den fazla işlemle yaklaşık 17,5 milyar dolar topladığına dikkat çekildi. Ancak, yıl boyunca bu fon toplama eğiliminin önemli ölçüde azaldığı belirtildi. Kasım ayında borsa FTX’in çöküşü gibi zorlu koşullar yaşanmasıyla birlikte yatırımcı güveninin daha da azaldığı ifade edildi.

2023’ün ilk iki çeyreğinde her çeyrekte yaklaşık 200 işlemde toplamda yaklaşık 7,5 milyar dolar toplandığı vurgulandı. Ancak üçüncü çeyrekte bu miktarın önemli ölçüde düştüğüne dikkat çekiliyor. Hem toplam fon miktarı hem de işlem sayısı %36 oranında azaldı.

Messari kripto sektörüne yapılan fon toplama işlemlerini ele aldı
Kaynak: Messari

Kripto piyasasında son durum

Messari raporu, kripto para fon toplama faaliyetlerinin 2023’ün üçüncü çeyreğinde ciddi bir düşüş yaşandığını belirtti. Bu düşüş, hem fon toplama değeri hem de işlem hacmi açısından son üç yılın en düşük seviyesini temsil ediyor. Bunun nedenleri arasında düzenleyici belirsizlikler ve FTX’in çöküşü gibi önemli olaylar bulunuyor.

(Visited 3 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Santiment: USDT balinaları, Bitcoin'i 40 bin doların üzerine taşıyabilir

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz