Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriMerge Öncesi Bitcoin Maksimalistleri Endişeli

Merge Öncesi Bitcoin Maksimalistleri Endişeli

Bitcoin Maximalistlerini Endişelendiren Nedenler

Kripto para piyasası zorlu bir dönem geçirirken Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.8 bin dolardan hala çok uzak bir seviyede işlem görüyor.

Bitcoin destekçileri, bu düşüşü makroekonomik koşullar ve kripto likidite krizinin bir kombinasyonunun sonucu olarak nitelendirse de esas endişe verici olan, BTC’nin diğer kripto varlıkları arasındaki hakimiyetinin düşüş eğilimidir.

 

Bitcoin Neden Hakimiyetini Kaybediyor?

Kripto para varlıklarının sayısı arttıkça BTC için rekabet de artıyor. Lider varlık özellikle İş Kanıtı konsensüs mekanizması nedeniyle çok eleştiri alıyor. Aynı mekanizmayı kullanan Ethereum, bunun yerine Hisse Kanıtı’na geçmek için Ethereum Merge‘ye geçiş yapıyor.

BTC destekçileri, İş Kanıtı’nın bir blok zincirin merkeziyetsizliğini güvence altına alan tek mekanizma olduğunu savunuyorlar. Gerçekten de, Ethereum, birleşmeden sonra potansiyel merkezileşme ve sansür sorunları konusunda çok fazla eleştiriye uğruyor.

Cyber ​​Capital’in kurucusu Justin Bons, BTC’nin rakiplerine kıyasla Fool’s Gold (Ahmak Altını) olduğuna inanıyor. Sansür direnci ve merkeziyetsizlik ilkelerinin Bitcoin’in rakipleri tarafından daha çok önemsendiğine ve BTC’nin birleştirilebilirlik ile programlanabilirlik eksikliğini de eleştiriyor. Bununla birlikte Bons ayrıca, BTC’nin uzun vadeli güvenlik modelinin kırıldığını düşünüyor.

Ethereum BTC’yi Tahttan İndirebilir mi?

Ethereum, piyasa hakimiyeti açısından BTC’ye en yakın rakip. Bununla birlikte, Bitcoin ve Ethereum’un hakimiyeti arasında ağır bir korelasyon var. Bitcoin’in düşüşüyle birlikte Ethereum’un hakimiyeti de azaldı.

Öte yandan veriler, bu dönemde artan diğer kripto paraların hakimiyeti olduğunu vurguluyor.

(Visited 21 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Ünlü analist: Bitcoin 4. çeyrekte güzel günler görebilir

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz