Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaBlockchain HaberleriMastercard Ripple ile ortaklığını duyurdu

Mastercard Ripple ile ortaklığını duyurdu

Mastercard, dijital merkez bankası para birimlerinin kullanımını incelemek ve desteklemek amacıyla teknoloji şirketleri ile iş birliği gerçekleştirdi.

Mastercard Ripple ile ortaklığını duyurdu

Ünlü bir ödeme sistemi şirketi olan Mastercard, Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC) alanında attığı adımlar çerçevesinde, Ripple firmasıyla iş birliği yapma kararı aldığını duyurdu.

Mastercard, Merkez Bankası Dijital Para Birimleri’nin (CBDC) avantajları ve kısıtlamaları ile bunların güvenli, sorunsuz ve kullanışlı bir şekilde nasıl uygulanabileceği konusundaki anlayışı artırmak amacıyla, yeni CBDC İş Ortağı Programı’na katılmak üzere önde gelen blockchain teknolojisi ve ödeme hizmeti sağlayıcılarını bir araya getirdi.

Mastercard’ın dijital varlıklar ve blockchain başkanı Raj Dhamodharan, bu programın, bu alandaki önemli oyuncularla iş birliği yaparak yenilik ve verimlilik sağlamayı amaçladığını belirtti.

Mastercard’ın CBDC İş Ortağı Programı’na dahil olan şirketler!

Açılış ortakları arasında CBDC platformu Ripple, blockchain ve Web3 yazılım şirketi Consensys, çoklu CBDC ve tokenleştirilmiş varlıklar çözüm sağlayıcısı Fluency, dijital kimlik teknolojisi sağlayıcısı Idemia, dijital kimlik danışmanı Consult Hyperion, güvenlik teknolojisi grubu Giesecke+Devrient ve dijital varlık işlemleri platformu Fireblocks yer alıyor.

Mastercard’ın dijital varlıklar ve blockchain başkanı Raj Dhamodharan ortaklıkla ilgili açıklamalarda bulundu:

“Ödeme seçeneklerinin ve ödeme yapmanın çeşitli yollarının bir arada çalışabilmesinin, gelişen bir ekonominin temel taşı olduğuna inanıyoruz. Dijital odaklı bir geleceğe doğru ilerlerken, bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi olarak sahip olunan değerin, diğer para birimleri kadar kolayca kullanılabilir olması son derece kritik.”

(Visited 14 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz