Malezya, Huobi Global’in faaliyetlerini durdurması gerektiğini söyledi

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, Huobi Global'e, lisansı olmadan kripto para borsası işlettiği için ülkedeki operasyonlarını durdurmasını emretti.

0
13

Malezya, Huobi Global'in Faaliyetlerini Durdurması Gerektiğini Söyledi

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, Huobi Global Limited’e, ülkedeki faaliyetlerini durdurma talimatı verdi. Bu talimat, Huobi Global’in çeşitli platformlardaki web sitesi ve mobil uygulamasını, Apple Store, Google Play gibi dijital uygulama platformları da dahil olmak üzere devre dışı bırakmasını içeriyor.

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, CEO Leon Li’ye özel talimat verdi!

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, Huobi Global Limited’e yönelik olarak ayrıca Malezyalı yatırımcılara e-posta veya sosyal medya platformlarında herhangi bir reklamın dolaşımını, yayınlanmasını veya gönderilmesini durdurma talimatı verdi. Bu talimatlar aynı zamanda CEO Leon Li’ye özel olarak iletilerek, talimatların yerine getirilmesi sağlandı.

Bu karar, platformun yerel düzenleyici gerekliliklere uyum sağlaması ve yatırımcıların çıkarlarının korunmasıyla ilgili endişeler sonucunda alındı.

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu (SC), Huobi Global Limited’in kaydını almadan DAX çalıştırmasının Sermaye Piyasaları ve Hizmetler Yasası 2007’nin 7(1) Bölümü’ne göre suç olduğunu belirtti ve bu ihlali ciddiye aldığını ifade etti. SC, Huobi Global Limited’e platformu üzerinden ticareti derhal durdurma, yatırımları geri çekme ve hesapları kapatma talimatı verdi.

(Visited 9 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Ünlü kripto para borsası para çekme işlemlerini durdurdu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz