Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriMakro Ekonomi Gurusundan Kripto Piyasası İle İlgili Çarpıcı Tahmin

Makro Ekonomi Gurusundan Kripto Piyasası İle İlgili Çarpıcı Tahmin

Makro Ekonomi Gurusundan Kripto Piyasası İle İlgili Çarpıcı Tahmin

Makro ekonomi gurusu ve Real Vision kurucularından Raoul Pal, Bitcoin diğer varlık sınıflarından likiditeyi kendine doğru çekmeye devam ederken, tüm kripto para ekosisteminin yüzlerce trilyon dolar değerine ulaşacağını tahmin ediyor.

Paylaştığı yeni tweet’lerde Pal, 422.100 takipçisine kripto para piyasasının toplam değerinin yatırımcıların şu anki beklentilerini katlanarak aşacağını söyledi.

“Bu piyasa bugün olduğu gibi 1,7 trilyon dolarlık bir ekosistem olmayacak, eninde sonunda yüzlerce trilyon dolarlık bir ekosistem olacak. Değişimi kucaklayabilirsiniz ya da onunla savaşabilirsiniz ama yeniliklerin hızının durmadan ilerlediğini anlamak zorundasınız, bunu kendinize borçlusunuz.”

Eski Goldman Sachs yöneticisi Pal, günümüzün analistleri ve yatırımcılarının Bitcoin’e geleneksel bir mercekten baktıkları için büyük resmi kaçırdıklarını ekledi.

“Geleneksel finans ve iş insanlarının BTC’yi, diğer kripto protokollerini, sonra DeFi’yi ve şimdi de NFT’leri anlamaya çalışmalarını görmek bana çok ilginç geliyor. Hızla gelişen bu ekosistemin her bir aşamasında, ağ etkilerinin analizini yapmak yerine fiyatların düşüşe geçeceği düşüncesiyle ilerlediler. Bu nedenle onlara göre her şey bir balon ya da sermayenin yanlış dağılımı olarak görünüyor.”

Pal her kripto projesinin hayatta kalmayacağını fakat devam edenlerin ise endüstrinin hızlı büyümesini yenileyeceğini ve ilerleteceğini vurguladı.

“Binlerce proje, hepsi de sınırları zorlayarak aynı hayatta kalma ya da kaybolma sürecinden geçiyor, daha sonra da ağın etkilerine maruz kalıyor, böylece ekosistem yükseliyor… İnternetin değeri ve duyulan güven hızlanarak arttıkça, büyük ve eski iş modellerini yok etmeye devam edecek. Belki de internet kendini bile yok edebilir. Bunun kulağa görkemli ve abartılı geldiğini biliyorum ama aktarımların, depolamanın ve değer birikiminin toplam pazar büyüklüğü (TAM – total addressable market) dünyadaki en büyük ve en değerli pazarıdır.”

Başka bir tweet dizisinde Pal, hisse senetleri, emtialar ve tahviller dahil ana akımdaki varlıklardan çok daha iyi performans gösterdiğini belirtti.

“Aşırı Büyük Bitcoin Kara Deliğini hatırlıyor musunuz? BTC’nin diğer bütün varlıkların üzerinde performans göstereceği ve ilerledikçe onların da likiditesini kendine çekeceği düşüncesi vardı. Peki, bu yıl nasıl gidiyor?

S&P 500 karşısında +%75, NDX (Nasdaq-100) karşısında +%86,5, altın karşısında +%101, yükselmekte olan hisse senetleri karşısında +%75,5, petrol karşısında +%33, bakır karşısında +%55, tahviller karşısında +%103, G4 Merkez Bankası Bilançosu karşısında +%55.”

Real Vision yöneticisi Pal aynı zamanda altını da yakından izlediğini ve bu değerli metalin kritik seviyelerde işlem gördüğünü söyledi.

“Artık altın için son şans mı? Altın şu an doları, oranlarını ve diğer ilişki görmezden gelerek her geçen gün düşüyor. Devasa bir destek seviyesine yaklaşıyor… Altının buradan geri gelme şansı oldukça yüksek… Fakat geri gelemezse, potansiyel pozisyonları tamamen yıktığını görebiliriz.”

İlginizi çekebilir: Muhammed Ali NFT’leri Ethernity’de

(Visited 82 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakdailyhodl
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,141.47 4.55%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,799.92 6.08%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.543861 5.07%
solana
Solana (SOL) $ 43.22 7.43%
xrp
XRP (XRP) $ 0.38263 2.16%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.33 9.12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071054 2.87%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 4.54%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.79 11.32%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.67 10.90%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.21 3.41%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.83 4.35%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.372285 3.55%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.945679 3.63%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.66 11.35%