Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriMakerDAO'nun yıllık geliri ATH'ye ulaştı

MakerDAO’nun yıllık geliri ATH’ye ulaştı

MakerDAO'nun yıllık geliri ATH'ye ulaştı

Makerburn.com verilerine göre, MakerDAO’nun (MKR) işlem ücretlerinden elde ettiği yıllık gelir, tarihin en yüksek seviyesi olan 213 milyon doları aştı.

MakerDAO'nun yıllık geliri ATH'ye ulaştı
Kaynak: Makerburn.com

Yılbaşından bu yana, stabilcoin borç verme geliri grafiklerde %450’nin üzerinde bir artış gösterdi. Başlangıçta, 1 Ocak’ta MakerDAO’nun yıllık geliri 50 milyon doların altındaydı.

Maker, kullanıcılara stabilcoin borç vermek için ücret talep ederek ve ödünç alınan pozisyonların tasfiye edilmesi durumunda ücret toplayarak bu geliri elde ediyor.

Token Terminal’den alınan verilere göre, protokolün aylık ücretlerinde yılın başından bu yana %438’lik bir artış gözlemlendi. Şu ana kadar bu ay kullanıcılar Maker’a toplam 14,2 milyon dolar işlem ücreti ödedi. Ay sonuna dokuz gün kala, Eylül ayındaki 10,5 milyon dolarlık ağ ücretlerine göre şimdiden %35’lik bir artışı temsil ediyor.

MakerDAO'nun yıllık geliri ATH'ye ulaştı
Kaynak: Token Terminal

Maker’ın son birkaç aydaki gelirindeki artışın temel nedeni, özellikle gerçek dünya varlıkları (RWA’lar) alanındaki büyüme ile ilgili olduğu düşünülüyor. RWA’lar, geleneksel finansal sistemde veya fiziksel dünyada bulunan varlıkların blockchain veya dijital formatlara dönüştürülmüş hali demektir. Bu tür varlıklar arasında gayrimenkul, tahviller, hisse senetleri, emtialar, faturalar, ticari alacaklar gibi varlıklar bulunuyor.

MakerDAO'nun yıllık geliri ATH'ye ulaştı
Kaynak: Dune Analytics

Dune Analytics’e göre, Maker’ın ücret gelirinin %67’si RWA’larının katkısıyla elde ediliyor. Dune Analytics verilerine göre, 17 Ekim tarihine kadar RWA’lar tarafından sağlanan yıllık gelir 126 milyon dolar olarak kaydedildi.

(Visited 10 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Glassnode kurucuları: Altcoin rallisi kapıda olabilir!

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz