Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaDeFi HaberleriMakerDAO sayesinde DeFi ekosisteminde kartlar yeniden dağıtılıyor

MakerDAO sayesinde DeFi ekosisteminde kartlar yeniden dağıtılıyor

MakerDAO'nun yeni adımı, DeFi ekosistemine önemli bir güç sağladı.

MakerDao sayesinde DeFi ekosisteminde kartlar yeniden dağıtılıyor

Kripto araştırma şirketi IntoTheBlock, ABD Hazine tahvillerinin, stabilcoin getirilerinin ve gerçek dünyadaki finansal varlıklarının merkezi olmayan finans (DeFi) alanına etkisinin olduğunu belirtti.

IntoTheBlock’un araştırma müdürü Lucas Outumuro, yeni bir makalesinde, MakerDAO’nun (MKR) stabilcoin DAI üzerinde kısa bir süre içinde 1 milyar dolar mevduat toplayarak %8’lik yeni bir getiri sunmasının, DeFi’ye olan ilgiyi tekrar canlandırdığını ifade etti.

MakerDAO DeFi ekosistemine olan ilgiliyi tekrar canlandırabilir

IntoTheBlock’a göre, MakerDAO DeFi ekosistemi için birleştirici ve toparlayıcı bir güç olabilir.

“İlk borç verme protokolü MakerDAO, son adımıyla kripto dünyasının dikkatini çekiyor. DAI adlı stabilcoin, geçtiğimiz pazar gününden itibaren %8’e yükseltilen faiz oranını (DSR) elde edebiliyor.

Getiri, Maker’ın büyük bir kısmını ABD hazine tahvillerine yatırdığı varlıklardan gelen gelirle finanse ediliyor. Değişiklik, şu anda Maker üzerinde etkiler yaratıyor ve muhtemelen protokolün sınırlarını aşacak.”

IntoTheBlock, gerçek dünyadaki finansal varlıklarıyla rekabetin dalgalı DeFi ekosisteminde yeni bir hikaye kazandırdığını belirtti.

“Gerçek dünyadaki finansal varlıklar, özellikle hazine tahvilleri gibi, DeFi’ye olan ilgiyi yeniden canlandırıyor. DAI faiz oranını kazanan miktar bu hafta yaklaşık 1 milyar dolar arttı ve DAI arzı da neredeyse aynı miktarda büyüdü (800 milyon dolar). Şu anda üç ayın en yüksek seviyesine ulaşıldı.

DSR artışı, Ondo Finance gibi diğer protokollerin tokenize edilmiş varlıklarda 164 milyon dolarlık mevduatla ilerleme kaydettiği DeFi’deki gerçek dünya varlıkları eğilimini daha da sağlamlaştırıyor.”

Şirket ayrıca, Maker’ın yönetişim tokenı MKR’nin geçen ay %35’lik bir artış kaydettiğine dikkat çekti.

“MKR’daki son hareket fiyatı aşırı yükseltmiş olabilir, ancak DSR’nin rekabetçi oranlarda kalmasının etkileri muhtemelen yeni yeni başlıyor. DSR, hazine tahvilleriyle eşleşmek için %5’e düşse bile, diğer borç verme protokolleri ve DEX’ler için sürdürülebilir getiri sağlayan bir stabilcoin’i yapı taşı olarak kullanma fırsatı sunar.

Aynı zamanda, normalde hazine tahvili almayacak kişilerin getirilere kolayca erişimini sağlamak da kolaylaşır. Genel olarak DAI faiz oranı, sermayenin geri çekilmesine ve yeni kullanıcıların çekilmesine yardımcı olduğu için DeFi ve kripto dünyasında giderek daha önemli bir rol oynaması muhtemeldir.”

Bu yazı kaleme alındığı sırada Maker, 1,254.04 dolar değerinden işlem görüyor.

(Visited 13 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz