Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriMahkeme celbi gelince, SushiSwap (SUSHI) fiyatı düştü

Mahkeme celbi gelince, SushiSwap (SUSHI) fiyatı düştü

SEC’ten bir mahkeme celbi gelince, başkan Gray Sushi DAO'dan 3 milyon dolarlık bir yasal savunma fonu talep etti

Mahkeme celbi gelince, SushiSwap (SUSHI) fiyatı düştü

SushiSwap’in SUSHI tokeninin fiyatı, DeFi (Merkezi olmayan finans) platformunun baş şefi Jared Gray tarafından yapılan bir duyuruyla yaklaşık yüzde 5 düştü.

Sushi bugün yaptığı açıklamada, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yakın zaman önce Sushi ve platformun baş şefi Jared Gray’e bir mahkeme celbi gönderdiğini duyurdu.

ABD’deki uygulamada SEC, devam eden bir soruşturmayla ilgili veya menkul kıymetler yasalarının olası ihlali durumunda, özel veya tüzel kişilere bir mahkeme celbi göndererek, soruşturma konusuna ilişkin belgeler sunmasını veya tanıklık etmelerini talep edebiliyor.

Baş şef Jared Gray, Sushi DAO’dan SEC’in soruşturmasıyla ilgili maliyetleri karşılamak için 3 milyon USDT’lik bir yasal savunma fonu talep etti.

Sushi, geçen yıl katkıda bulunanların ve DAO’nun sorumluluğunu azaltmak için bir tüzel kişilik kuruluşu gerçekleştirmişti.

Gray bugünkü blog gönderisinde şöyle yazdı:

SEC ile işbirliği yapıyoruz. Operasyonel süreklilik için yasal ihtiyaçların karşılanması ve ana katkıda bulunanların korunması için fonların mevcut olması gerekli hale geldi.

Sushi DAO Yasal Savunma Fonu’nun, Sushi 2.0’ın geçen sene onaylanmasından bu yana aktif olan temel katkıda bulunanlar için avukatlık ücretlerini ve masraflarını karşılayacağı belirtiliyor. Söz konusu fon, Kanpai ücretleri, hibeler ve Sushi kombinasyonundan sağlanacak. Yasal sorunlar sonuçlanmadan önce paranın bitmesi halinde, DAO gerekirse 1 milyon USDT hazırlayacak.

Gray, DAO’nun, düzenleyici ortamdaki belirsizlik karşısında katkıda bulunanların sorumluluğunu yönetmeye yardımcı olmak için benzer teklifleri yürütmesi gerektiğini ifade ediyor.

(Visited 99 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Ünlü analist: Bazı altcoinler çoktan ex oldu

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz