Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaNFT HaberleriMacro Guru Raoul Pal: Bu olağanüstü güçlü kripto varlıklar bir çok sektöre...

Macro Guru Raoul Pal: Bu olağanüstü güçlü kripto varlıklar bir çok sektöre girecek

Raoul Pal, kripto varlıklar

Real Vision CEO’su ve makro gurusu Raoul Pal, kripto pazarının hangi sektörünün bir sonraki ana akıma sızacağını belirlediğini söyledi.

Angelo Robles podcast’iyle ilgili yeni bir röportajda Pal, sosyal tokenlerin veya blok zinciri tabanlı topluluklar için eşitlik gibi davranan kripto varlıklarının yakında kendilerini spor ve müzik gibi birçok popüler endüstriye entegre bulacağını söyledi.

Pal şöyle konuştu:

Sosyal tokenler, karmaşık uyumlu toplumları, yani büyük toplulukları organize etmenin bir yoludur. [Onlar] iyi bir topluluk üyesi olarak ve topluluk [için] değer yaratarak ağ büyümesini yönlendirmek için bir ödül sistemi ve teşvik oluştururlar.

Bir sosyal tokenin davranışsal ekonomisi olağanüstü derecede güçlüdür ve bunu spor, müzik, loncalar, beceriler arasında geniş ölçekte göreceğiz, bunun gerçekleştiğini göreceğimiz çok farklı kullanım durumları [var].

 

Raoul Pal’e göre hangi kripto varlıklar sosyal token

Pal’e göre, en büyük kripto para Bitcoin (BTC) ve en iyi altcoin Ethereum (ETH) dahil olmak üzere çoğu kripto varlığı, bunların üzerine inşa edilmiş büyüyen ekonomilere sahip olabileceğinden, hangi kripto paraların “sosyal token” olarak kabul edildiği her zaman o kadar net olmayabilir.

Analist şöyle belirtti:

Bored Ape Yacht Club, bu temelde Bored Ape Yacht Club sahipleri için sosyal bir simge. BTC, esasen Bitcoin’e inanan insanlar için sosyal bir tokendir. İnsanlar bunu söylemekten hoşlanmazlar, ama bu şeyler gerçekten budur.

Ve sonra sosyal tokenler olan şey, onun üzerine bir ekonomi inşa edebilirsiniz. Ethereum başka biri olurdu. Dolayısıyla, bu açıdan fayda tokenleridir.

Birleştirilebilirler, yani bunun üzerine bir şeyler inşa edebilirsiniz, ancak topluluğunuz için bir değeri vardır ve topluluğunuz canlı ve büyüyorsa, sosyal tokenlerin değeri artabilir. Var olmayan öz sermayenin üzerinde bir değer katmanı oluşturmanın çok çekici bir yolu.

Sonuç olarak, makro uzmanı, sosyal tokenlerin aynı zamanda büyük marka şirketlerinin ayırt edici bir marka yaratması için bir yol olarak hizmet ettiğini söyledi.

Pal sözlerini şöyle bitirdi:

Marka açısından şu anda Nike ve Adidas’ın NFT alanına geçtiğini görüyorsunuz. Ne hakkında? Bu, şu anda bir bilançodaki markanın soyut [maddi olmayan] olmasıyla ilgili. Markayı dijitalleştirdiğinizde, somut hale gelir. Ve tokenlerin yaptığı şey bu.

(Visited 244 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakdailyhodl
Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,192.48 4.40%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,803.41 5.54%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.544925 4.83%
solana
Solana (SOL) $ 43.17 6.73%
xrp
XRP (XRP) $ 0.384405 2.47%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.35 8.68%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071283 2.92%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 4.36%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.78 6.97%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.65 10.13%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.14 2.62%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.79 3.64%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.375299 4.01%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.945677 3.40%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.67 12.34%