Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriLUNC’tan yüzde 16’lık ralli! Terra Classic piyasa değeri yine milyar dolarda

LUNC’tan yüzde 16’lık ralli! Terra Classic piyasa değeri yine milyar dolarda

LUNC işlem hacmi de son 24 saatte %143 arttı

LUNCtan yüzde 16lık ralli Terra Classic piyasa değeri yine milyar dolarda

Kripto piyasası konsolide olurken, yeni bir hikaye yazmaya çalışan topluluğuyla Terra Classic (LUNC) fiyatı bugün de yükselmeye devam ediyor.

Yazım anında token yüzde 16 artışla 0,0001821 dolara gelirken, haftalık artış oranı yüzde 35 oldu. İşlem hacmi de son 24 saatte %143 artarak 255 milyon dolara geldi.

Terra Classic özellikle, Binance’in ikinci tur airdrop’ların tamamlandığını duyurmasından sonra, fiyatın toparlanmaya başladığı 22 Aralık’tan bu yana, altı günün beşinde artış gösterdi.

LUNC 6 haftalık düşüş trendini kırdı

Token’in trend analizi, fiyat hareketinin altı haftalık düşüş trendini kararlı bir şekilde kırdığını gösteriyor.

Bugün boğalar tokenin fiyatını 25 günün en yüksek seviyesi olan 0,00018775 dolara kadar yükseltti.

Son günlerdeki artış, yakım çalışmaları ve son tekliflerde görüldüğü gibi, topluluğun projeye bütünlük getirme gayretiyle de ilişkili.

Terra çöküşünden sonra, zincit iki ayrı zincire çatallanmıştı. Terra zinciri, LUNC ve USTC tokenleriyle ile Terra Classic olarak yenilenirken, yeni zincir ise LUNA tokeniyle Terra2.0 olarak adlandırılmıştı.

Orijinal Terra LUNA’nın yani şimdiki LUNC’un dolaşımdaki arzı, Terra USD’nin (UST) dolara karşı çıpasını kaybetmesinin ardından şimdiki 6.87 trilyona kadar yükselmişti.

Topluluk, bu arzı azaltmak için çeşitli teklifler başlatmıştı ve buna yakımlar da dahildi. İlk başta % 1,2 vergi yakım önerisi kabul edilmiş, ancak daha sonra 0,25’e düşürülmüştü.

Benzer şekilde topluluk, tüm LUNC yakımlarının %50’sini bir topluluk geliştirme havuzuna aktarma kararının iptal edilip edilmeyeceği konusunda da bir oylama yapıyor.

İlginizi çekebilir:  Popüler stabilcoin Arbitrum ağına entegre oluyor!

Eylül ayında LUNC, zinciri yeniden canlandırmak ve önceki durumunu geri kazanmak için tekliflerin arkasından sert bir şekilde fırlamıştı. Coşkunun arkasında, token yakım ve çekici staking ödüllerini bulunuyordu.

FTX’in çöküşünden sonraysa, Terra Classic’i canlandırma çabaları, piyasadaki genel düşüş trendiyle beraber durmuştu.

Kesin olmamakla birlikte, yakımlar uzun vadede bir varlığın fiyatını artırabilir.

Şu anda LUNC’un 1,07 milyar dolarlık piyasa değeri, Terra 2.0’ın 180,9 milyon dolarlık değerinin 5 katından bir miktar fazla durumda.

(Visited 70 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel