Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriLUNA CEO'su Röportaj Verdi! Önemli İddialarda Bulundu!

LUNA CEO’su Röportaj Verdi! Önemli İddialarda Bulundu!

LUNA CEO'su Röportaj Verdi Önemli İddialarda Bulundu

Do Kwon, LUNA’nın çöküşünden bu yana ilk kez Coinage ile yaptığı bir röportajla kamuoyu önüne çıktıDo Kwon’a karşı pek çok olumsuz söylenti dolanıyor, spekülatörler Do Kwon’un UST’nin düşüşünden de kazanç sağladığına inanıyor.

Spekülasyonları yanıtlayan Kwon, açıkça hayatında hiçbir kripto para birimine short pozisyon açmadığını ve LUNA’nın düşüşünden kar etmediğini söyledi.

Yine de Do Kwon’un iddiaları hakkında bazı şüpheler var. Ancak, Terra’nın salışanlarından biri olduğunu iddia eden Twitter kullanıcısı FatMan, Do Kwon’un Luna’dan para kazanması hakkında açıklamalar yaptı. Kullanıcı, tweet’lerinden birinde Kwon’un bunu nasıl yaptığını bile açıkladı.

Do Kwon tüm bu iddiaları reddetse de, Güney Kore’ye geri dönmek konusunda hala tereddütlü.

Bu sorunları yaşayan tek kişi Do Kwon değil. Onun hukuk ekibi de tüm kaosun olduğu dönemde projeyi terk etti.

Yasal Sorunlar

Do Kwon ülkeyi terk etmesine rağmen, Kore kolluk kuvvetleri mahkemeye çıkması için ona tebligat gönderdi. İlginç bir şekilde, Do Kwon şimdi kendisine karşı suçlamalarla yüzleşmek için Güney Koreli bir hukuk firmasından yardım aldı.

Ancak yasal sorunları burada bitmiyor, ABD’de Terraform Labs kurucu ortağına karşı, FatMan’in de dahil olduğu birçok kişi tarafından dava açıldı.

Bu konuda FatMan, Twitter hesabına şunları yazdı:

Uluslararası hukuk firması Scott+Scott tarafından ABD’de açılan toplu davaya katılacağız. Ayrıca başka bir yargı alanında eylemler hazırlıyoruz. TFL ve Do Kwon’un tüm hatalarını ortaya çıkarmak ve adaletin kendi yolunu bulabilmesi için adil bir yargılama talep ediyoruz.

Do Kwon henüz mahkemeye çıkmamış olsa da, her şeyin nasıl olduğu hakkında bazı açıklamalar yaptı.

Röportajda bahsettiği şeylerden biri, küçük bir de-peg (sabitini kaybetmek) olduğunda, Do Kwon’un bir miktar LUNA’yı satarak 2 milyar dolarlık başka bir tur elde etmeye çalışmasıydı. Ancak içeriden birisi yüzünden haberler sızdırıldı ve satış baskısı arttı, bu da tüm felakete neden oldu.

(Visited 253 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  SEC Başkanı borsalar hakkında konuştu

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz