Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriLUNA arzı 7 trilyona yakın, 1 dolar mümkün mü?

LUNA arzı 7 trilyona yakın, 1 dolar mümkün mü?

LUNA arzı 7 trilyona yakın, 1 dolar mümkün mü?

UST faciasından beri LUNA’nın dolaşımdaki arzı sürekli yükseldi. Buna karşılık fiyat, piyasaya sürülen devasa miktardaki tokeni yansıtmayı reddetti. Artık toz bulutu nihayet inmeye başladığına göre, soru varlığın fiyatının nereye yerleşeceği olarak kaldı.

1 dolarlık LUNA hâlâ mümkün mü?

Şimdilerde yatırımcıların zihnindeki şey, kripto paranın fiyatının anlamlı şekilde toparlanıp toparlanamayacağı.

LUNA’nın 1 dolara gelebilmesini gerçekten değerlendirmek için bakılacak ilk şey kriptonun dolaşımdaki arzıdır. İki haftadan kısa sürede, dolaşımdaki arz 300 milyonun biraz üzerinden yaklaşık 7 trilyon tokene ulaştı. Arz 300 milyonun üzerinde kaldığında, fiyat 100 dolar civarında seyrediyordu, yani o zamanki piyasa değeri, fiyat dalgalanmalarına bağlı olarak 33 milyar dolar civarındaydı.

030BD1C1 92FE 410D 9B26 AC06ADE1BE36
TradingView

Yazım anında, CoinMarketCap verilerine göre, kripto varlığın toplam arzı yüzde bir milyondan fazla artarak 6,9 trilyon tokenin biraz üzerine gelmiş durumda. Kripto paranın 1 dolara ulaşması, piyasa değerinin 7 trilyon dolara gelmesi gerektiği anlamına gelir. Tüm kripto piyasasının bugüne kadar en yüksek seviyesinin 3 trilyon dolar olduğu göz önüne alındığında, bu imkansız bir şey.

Fakat, kriptonun çökmeden önceki piyasa değerine ulaşması için 0,005 dolar seviyesine gelmesi gerekiyor. Önceki 33 milyar dolarlık piyasa değerininse hala ulaşılabilir olduğu söylenebilir.

Dikkate alınması gereken başka bir konu da yatırımcı duyarlılığı. O kadar fazla insan büyük paralar kaybetti ki, Terra’ya olan inanç da tükendi. Dolayısıyla, tokendeki herhangi bir önemli artışla, fiyatı aşağı çeken hareketler olacaktır.

Sonuç olarak, LUNA’nın 0,005 dolara kadar çıkabilmesi bir gün mümkün olabilir. Fakat mevcut piyasa koşullarında, bu kısa vadede gerçekleşebilecek bir şey değil; ayrıca arzdaki büyümenin durması da gerekiyor.

(Visited 861 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Binance davası sonrası borsadan ne kadar çıkış oldu

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz