Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriLondra hard forku sadece fiyatı yükseltmeyecek: işte olacaklar

Londra hard forku sadece fiyatı yükseltmeyecek: işte olacaklar

Güncellemenin 4 Ağustos'ta yürürlüğe girmesi bekleniyor. Ethereum Londra Fork'undan sonra ne olacak? Eden Network block üreticileri için ne planlıyor? Miner Extractable Value (MEV) nedir?

ethereum, london fork, token, altcoin

Eden Network, Ethereum Londra fork’undan sonra block chain üreticileri için teşvik oluşturmasını sağlayacak olan bir ağ başlattı.

Bu güncellemenin 4 Ağustos’ta yürürlüğe girmesi bekleniyor. Ayrıca bu güncelleme, mevcut Proof-of-Work tabanlı ağda işlem yapan yatırımcıların ödediği Gwei’nin bir kısmını yakarak işlem ücretlerinin hesaplanmasında yapılan değişiklikleri içerecek.

Bu yüzden Eden Network, önde gelen MEV saldırılarından Ethereum yatırımcılarını korumak için Öncelikli İşlem Ağı başlattı.  Bu, Miner Extractable Value (MEV)’i daha adil bir şekilde yeniden dağıtarak block chain üreticileri için yeni teşvik yaratıyor.

Eden, Alpha Finance Labs ve Band Protocol ile ortaklık kurdu. Ve bu, sushi.com adresindeki kullanıcılar, traderlar ve block üreticileri için Londra fork’undan sonra Sushi platformunda ücretsiz olarak sunulacak.

Eden Network’un Ethereum Londra fork’undan sonraki adımı ne?

MEV, bir block içindeki işlemlerin sırasını yeniden düzenleme sürecidir. Blackhat botlarının geliştiricileri veya hile yapan madenciler, daha fazla MEV çıkarmak için front-running veya sandwich saldırıları gibi  kötü niyetli arbitraj stratejileri uygulayabilir. Bu saldırılar traderlara zarar verir. Ayrıca, Ethereum ekosisteminden yüklü miktarda değer çalar.

Eden Network, bu tür saldırıları en aza indirmek için tasarlanmış, fikir birliğinden bağımsız bir işlem sipariş protokolüdür. Çünkü, kullanıcıların işlemlerinin blocklar içine yerleştirilmesini garanti etmek amaçlı öncelikli slotlar kiralamasına olanak tanır.

Bu, öncelikli işlemleri kolaylaştırır ve işlemlerin keyfi olarak yeniden düzenlenmesinden kullanıcıları korur. Buna ek olarak, traderlara özel bir işlem yönlendirme altyapısı olan Taichi Ağı sayesinde halka açık olmayan işlemleri yürütmek için özel bir yer sunar.

Örneğin Bant Protokolü, ağ tıkanıklığına veya gas zirvelerine karşı önlem almak için bu slotlardan birini zaten korumuştur.

Bu öncelik slot, Alpha Homora ürün grubu için bir ödeme botu çalıştıracak olan Alpha Finance Lab ile paylaşılacak. Bu bot, protokolün ödeme gücünü ve güvenliğini artıracak. Bunun yanı sıra, potansiyel olarak ALPHA token’ı stake edenlere yeniden dağıtabilir.

Eden Network üreticileri, traderları ve botları için ana koordinasyon birimi EDEN tokenidir. Aslında, işlem sipariş protokolünü dürüstçe uygulayan block üreticileri, bu tokenda ödüller alır. Bunun üzerine ödül alan yatırımcılar, Eden Network yönetim topluluğu olan EdenDAO’nun üyesi olurlar.

Önceden, proje Archer DAO olarak adlandırılıyordu ve ARCH tokeni taşındı ve güncellendi.

İlginizi çekebilir: Yatırımcılar Bitcoin biriktirirken ağdaki büyüme hız kazandı: Yeni bir ralli mi geliyor?

(Visited 252 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,021.17 3.54%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,690.70 4.92%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.512773 3.37%
solana
Solana (SOL) $ 39.82 6.41%
xrp
XRP (XRP) $ 0.364274 3.63%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.72 4.61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.068487 6.34%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 1.15%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.49 3.23%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.41 2.24%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.44 3.60%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.72 6.06%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.342525 11.28%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.886309 3.82%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.40 0.63%