Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaLitecoin (LTC Coin) HaberleriLitecoin Halving'i kapıda: Yatırımcılar fırsatı kovalıyor

Litecoin Halving’i kapıda: Yatırımcılar fırsatı kovalıyor

Litecoin yatırımcısının uzun zamandır beklediği Litecoin halving'ine sadece 1 gün kaldı!

Litecoin Halving'i kapıda: Yatırımcılar fırsatı kovalıyor

Ünlü veri analitik firmasına göre, önümüzdeki halving etkinliğinin fiyata etki etmesini bekleyen bir yatırımcı sınıfı Litecoin’e (LTC) yönelmiş.

Veri analiz şirketi Santiment’in verilerine göre, Litecoin yatırımcıları ve balina hesapları, 14 Haziran’dan bu yana yaklaşık 19 milyon dolar değerinde 205,400 LTC toplamış durumda.

Analiz firmasına göre, 2 Ağustos’ta gerçekleşecek halving etkinliği, yatırımcıların LTC’ye yoğun ilgi göstermesine neden olmuş durumda.

“Litecoin’in heyecanla beklenen halving’i yaklaşırken, 9.500 ila 950.000 dolar arasında LTC tutan yatırımcılar, agresif bir şekilde LTC satın almaya devam ediyor. Yoğun ilgi, diğer çoğu halving etkinliğinde olduğu gibi, yatırımcılar tarafından bir yükseliş fırsatı olarak algılanıyor.”

Litecoin Halving'i kapıda: Yatırımcılar fırsatı kovalıyor
Kaynak: Santiment

Halving’ler artık eskisi kadar güçlü bir etken değil

LTC yatırımcıları, 12. en büyük kripto para birimine yoğun ilgi gösterse de, bazı analistler bu konuda aynı fikirde değiller.

Örneğin, geçmişte LTC rallilerini başarıyla tahmin etmiş olan kripto analisti DonAlt, Litecoin’in halving etkinliğinin altcoinin yatırımcıları için hayal kırıklığı yaratabileceğini söylüyor.

DonAlt, geçmiş halving etkinliklerini bir grafik üzerinde göstererek şöyle yazdı:

“Halving artık bir boğa katalizörü değil. Sadece bir grup insanın beklentilerle satın aldığı bir olay.”

Litecoin Halving'i kapıda: Yatırımcılar fırsatı kovalıyor
Kaynak: DonAlt

Analist Rekt Capital’e göre de LTC düşüş eğiliminde. Token, halving sonrasında bir geri çekilme yaşayabilir.

“LTC hala kırmızının altında seyrediyor. Yeni bir desteğe dönüşmesi için kırmızının üzerinde bir aylık kapanışa ihtiyacı var. Kırmızının üzerindeki aylık kapanış, LTC’nin Litecoin halving’e girerken bir yükseliş görebileceği anlamına gelebilir.

Destek olarak kırmızının (94 dolar) tekrar test edilememesi yarılanma sonrası düzeltmeyi başlatabilir.”

Litecoin Halving'i kapıda: Yatırımcılar fırsatı kovalıyor
Kaynak: Rekt Capital

Yazı kaleme alındığı sırada LTC fiyatı 90.28 dolar değerinde.

(Visited 16 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz