Pazar, Ağustos 14, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriLINK fiyatı yükselişe hazırlanıyor: Yeni fiyat hedefi neresi?

LINK fiyatı yükselişe hazırlanıyor: Yeni fiyat hedefi neresi?

LINK fiyatı, LINK, Chainlink, LINK yorum, LINK son dakika

LINK fiyatı uzun bir yükselişten sonra yatırımcıları tedirgin etti. Öte yandan, türev verilerine bakıldığı zaman LINK’in 40 dolar veya daha yükseğe çıkabileceğini sinyalleri mevcut.

Yatırımcılar Ağustos ortasında en yüksek fiyat olan 30.50 dolardan bu yana %14’lük bir fiyat düzeltmesiyle başa çıkmayı başardı.

LINK fiyatı, LINK, Chainlink, LINK yorum, LINK son dakika
Kaynak: Bybt

260 milyon dolarlık bir LINK vadeli işlemleri açık pozisyonu, Ethereum (ETH), Cardano (ADA), ve XRP (Ripple) tarafından tutulan 1 milyar dolara kıyasla küçük görülebilir. Bu rakam, günlük ortalama 560 milyon dolarlık spot parite hacmi ile alakalı, ancak bu aynı zamanda Nomics’in şeffaf hacim verilerine göre daha büyük piyasa değeri olan altcoinlerin %65 altında.

LINK fiyatı kaç doları hedefliyor?

Ters takas aracı olarak da bilinen vadeli sözleşmeler, genellikle her sekiz saatte bir ücretlendirilen gömülü bir orana sahiptir. Bu ücret, herhangi bir kur riski dengesizliğini engeller. Pozitif bir fonlama oranı, uzun vadeli alıcıların daha fazla kaldıraç talep ettiğini gösterir.

Ancak bunun tam tersi, short yani satış pozisyonu açanların kaldıraçtaki talep fazlalığına işaret eder ve bu da fonlama oranının negatife dönmesine sebep olur.

LINK fiyatı, LINK, Chainlink, LINK yorum, LINK son dakika
Kaynak: Bybt

Yukarıda gösterildiğini gibi, 8 saatlik ücret, 20 Ağustos ile 24 Ağustos arasında aylık %6,2’ye denk gelen %0,07’lik bir orana ulaştı. Bu anlık artış, LINK fiyatı için 27 dolar altına düşmesiyle hızla ele geçirildi ve long-short pozisyonlar arasında iyi dengelenmiş bir duruma işaret etti.

Bazı analistler bu verileri nötrden düşüşe doğru yorumlayabilir, ancak yüksek vadeli işlem açık faizinin ve nötr bir kaldıraç durumunun mevcut olmaması sağlıklı bir göstergedir. Bu, özellikle 20 Temmuz’da LINK fiyatı 13,94 dolar seviyesinden bu yana %94 oranında bir artış gösterdiği göz önüne alınırsa doğru kabul edilebilir.

Sonuç olarak, türev piyasaları LINK fiyatı için sağlıklı bir toparlanma sinyali veriyor ve yükseliş momentumunu 40 doların üzerinde sürdürmek için engelleri ortadan kaldırıyor.

İlginizi çekebilir: Microsoft, blok zinciri alanında patent aldı: Teknoloji devinin kriptoya ilgisi artıyor

Büyük oyuncular Chainlink ile partnerlik yapıyor

Chainlink’in başlıca farklılıkları arasında node operatörleri yer alıyor ve İsviçre merkezli bir telekomünikasyon şirketi olan Swisscom, projeyi 5 Ağustos’ta bir pilot program için seçti. Swisscom’un %51’i İsviçre hükümetine ait ve 6 milyon aboneye sahip telekom operatörünün şu anda birden fazla alt şirketi bulunuyor.

LINK fiyatı için oldukça olumlu olan bir başka partnerlik ise 10 Ağustos’ta geldi. Ethereum tabanlı bir DEX ve likidite sağlayıcısı olan Bancor, gelecek sürümün akıllı sözleşmeleri için harici tetikleyiciler olarak çalışmak üzere Chainlink Keepers’ı ağa entegre edeceğini duyurdu. Bu araç, likidite sağlayıcıları için stake deneyimini basitleştirir ve gelişmiş alım-satım özelliklerini otomatikleştirir.

Bancor, akıllı sözleşmelerinde 1.5 milyar doların üzerinde çeşitli kripto para birimini depoluyor ve bu, Chainlink’in oracle çözümlerinin dApps endüstrisi için nasıl kritik bir omurga oluşturduğunu gözler önüne seriyor.

İlginizi çekebilir: Balinalar suda! 256 milyon XRP tokeni hareket halinde

(Visited 223 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,535.57 1.48%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,990.50 3.26%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.564855 5.01%
solana
Solana (SOL) $ 46.97 5.22%
xrp
XRP (XRP) $ 0.380502 0.69%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.40 0.39%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.073869 2.83%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 1.33%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.36 0.81%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.19 0.38%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.06 0.12%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 64.09 2.53%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.372519 2.24%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.01 8.80%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.93 0.98%