Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriLayer-2 projeleri kendi yollarını çizmeye başladı: IntoTheBlock

Layer-2 projeleri kendi yollarını çizmeye başladı: IntoTheBlock

Layer-2 projeleri kendi yollarını çizmeye başladı: IntoTheBlock

Analitik şirketi IntoTheBlock, Ethereum layer-2 projelerinin geliştiğini ve bu alanla ilgili nişleri belirlediğini açıkladı.

IntoTheBlock, Ethereum’un ölçeklenmesine yönelik çözümlerin Base, Arbitrum (ARB) ve Optimism (OP) gibi protokollerin kendi yollarını çizdiğini ve çeşitlilik gösteren bir ekosistem oluşturduklarını vurguladı.

Analitik firması, Coinbase’in yeni layer-2 protokolünün, Friend.tech’in yükselişinden faydalandığını belirtti.

IntoTheBlock, Ethereum’un layer-2 ekosistemi içinde, özellikle Base’in, Coinbase’in geniş erişim olanaklarından kaynaklanan hızlı bir büyüme gösterdiğini ve çok sayıda benzersiz adres ve işlemi barındırdığını ifade etti. Ayrıca, FriendTech gibi uygulamaların gelişimi için mükemmel bir zemin sunduğunu da vurguladı.

IntoTheBlock’un yeni raporuna göre, Friend.tech’in piyasaya sürülmesinin ardından sadece birkaç hafta içinde 100.000’den fazla kullanıcı tarafından ilgi gördüğü belirtti. Bu durum, Base’in geniş bir perakende kullanıcı kitlesine erişim sağlamasına ve Coinbase’in güçlü yönlerinden yararlanmasına neden oldu.

Blockchain verilerine göre, Base, 14 Eylül’de 1,8 milyondan fazla işlem kaydederek önceki 1,4 milyonluk rekorunu kırdı.

IntoTheBlock, Arbitrum’un büyümesini ve DeFi alanındaki etkisini ele aldı. Arbitrum, merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe önemli bir role sahip. Platform, özellikle popüler merkezi olmayan borsalara (DEX’ler) ev sahipliği yapıyor ve DeFi alanında en yüksek toplam kilitli değere (TVL) sahip olan bir layer-2 ağ olarak öne çıkıyor.

Optimism ile ilgili olarak, analiz firması Ethereum’un ölçeklendirme çözümünün diğer layer-2 protokoller için temel bir yapı taşı olduğunu vurguladı. Özellikle Mantle ve Base gibi diğer layer-2 projelerine altyapı sağlayarak OP Stack’in süper zincir hedeflerini gerçekleştirmesine katkı sağladığını ifade etti.

Layer-2 projeleri kendi yollarını çizmeye başladı: IntoTheBlock
Kaynak: IntoTheBlock
(Visited 31 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Balinalar ETH biriktiriyor: Ethereum'a ETF etkisi

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz