Pazar, Ocak 16, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriLark Davis: Ethereum Büyük Sıkıntıda!

Lark Davis: Ethereum Büyük Sıkıntıda!

Lark Davis: Ethereum Büyük Sıkıntıda!

Kripto analisti ve yatırımcısı Lark Davis, uzun zamandır beklenen Ethereum (ETH) ölçeklendirme çözümlerine olan ihtiyacın bir devrilme noktasına geldiğini söylüyor.

Ethereum Varlıklı Yatırımcılar İçin Bir Blok Zinciri Halini Aldı

Etkileyici ve kripto savunucusu, hızla artan ücretlerin, önde gelen akıllı sözleşme platformunu birçokları için pratik olarak kullanılamaz hale getirdiğini ekliyor.

“Durum o kadar kötü hale geldi ki, Ethereum aslında varlıklı kullanıcılar için bir blok zinciri haline geldi. Ethereum, devasa piyasa dalgalanma günlerini, ücretlerin sadece çılgın seviyelere yükseldiğini görmeden idare edebiliyor.”

Davis, kısa vadede yardımcı olabilecek çeşitli ölçeklendirme çözümlerine işaret ederek iyimser olmaya devam ediyor.

“Ethereum’daki bireysel protokoller tarafından üstlenilen yüksek ücret sorunları için gittikçe daha fazla çözüm görüyoruz. Örneğin, temelde zincir üzerinde marj ticareti yapmanıza izin veren Ethereum tabanlı vadeli işlem borsası dYdX. Bu adamlar, katman 2 ölçeklendirme uygulamalarını duyurdular.

Ethereum’un yüksek ücretleri nedeniyle dYdX’te alım satım yapmak, temelde delice pahalıydı, ancak takas kullanan katman 2 ile, zincir içi işlemler artık işlem başına sadece kuruş olacak. Bu büyük bir anlaşma ve birçok büyüklükte inanılmaz bir maliyet tasarrufu.”

İlginizi çekebilir: Tidal Finance, 1.8 Milyon Dolar Topladı

Davis, Ağ Üzerindeki Yükü Azaltacak Projelere Dikkat Çekiyor

Davis, özellikle önde gelen merkezi olmayan değişim platformu, Uniswap olmak üzere ölçeklendirme çözümlerini uygulamak için daha fazla uygulama arıyor. Uniswap’in yaklaşmakta olan yükseltmesinin muhtemelen katman 2 ölçeklendirme çözümlerini uygulayacağını belirtiyor.

“Bu çok büyük olacak. Ethereum’daki mevcut sorunları ele almak için uzun bir yol olacaktır. Bir uygulama, blok zincirinin omuzlarından büyük bir ağırlık kaldırabilir.”

Ayrıca Chainlink’in (LINK) Zincir Dışı Raporlama yükseltmesi gibi çözümlerin, oracle hizmet maliyetlerinin onda birine kadar ücret getirmeye ve ağ üzerindeki genel yükü azaltmaya hazır olduğuna dikkat çekiyor.

Optimism Birçok İnsanı Heyecanlandırıyor

Davis ayrıca katman 2 Ölçekleme çözümü iyimserliği konusunda da pozitif tavrını koruyor.

“Bu önlemler, büyük ölçüde yardımcı olacaklar. Ancak Ethereum ekosistemi için oldukça ezber bozan ve birçok insanı heyecanlandıran asıl önemli şey Optimism olarak adlandırılıyor. Bu, Mart ayında Ethereum’un ana ağına gönderilen yeni Ethereum teknolojisidir…

Projelerin katman 2 ölçeklendirme çözümlerini doğrudan ve kolayca uygulamasına izin verecek… Ethereum için katman 2 ölçekleme teknolojisindeki en büyük yükseltme olacak ve ücretleri düşürmelerine yardımcı olmak için doğrudan mevcut uygulamalarla çalışacak.”

(Visited 6 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakdailyhodl
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 43,142.00 0.24%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,324.47 0.13%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 495.58 0.85%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.36 7.45%
solana
Solana (SOL) $ 149.22 2.52%
xrp
XRP (XRP) $ 0.781183 0.21%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 28.08 2.33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.182343 4.17%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000031 1.70%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 87.10 6.61%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 93.52 3.52%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 25.77 0.88%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 16.93 2.90%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 145.78 2.01%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.40 0.76%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.33 0.20%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 78.21 5.24%