Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriKuzey Koreli hackerla mülakat…

Kuzey Koreli hackerla mülakat…

Kuzey Koreli hackerla mülakat…

Ethereum’un L2 ölçekleme çözümü olan Aztec Network’ün yöneticisi Jonathan Wu, bir iş için Kuzey Koreli bir hacker olduğu iddia edilen kişiyle röportaj deneyimini paylaştı.

Kuzey Koreli bilgisayar korsanları, bir süredir DeFi’ler ve kripto için adeta bir kabus olmaya devam ediyorlar. Aztec Network’ün yöneticisi, onlardan biriyle iş için nasıl görüştüğünü paylaştı.

 

“Dünya benim ellerimden büyük sonucu görecek”

Bay Wu, bir “Solidity geliştiricisi” ile iş görüşmesi hikayesini paylaşmak için Twitter’a gitti. Sera platformu aracılığıyla bir aday buldu; başvuran, 6 yıldan fazla deneyime sahip bir Solidity mühendisi olduğunu iddia etmişti.

Adayın özgeçmişinde “Dünya büyük sonucu benim ellerimden görecek” yazıyordu. Adam, Bay Wu için biraz fazla bir kötü adam tarzındaydı. Fakat, Ontario’lu bir mühendis gibi davranan başvuru sahibi ile Zoom görüşmesine devam etti.

Ayrıca, adayın geçen yıl bir mühendis için çok düşük bir metrik olan 12 GitHub taahhüdü bulunuyordu.

Konuşma başladığında, Bay Wu, “Bobby Sierra”nın kamerayı kapattığını fark etti ve kendisiyle yüksek sesli bir odadan konuşmaya başladığını anladı.

Bay Sierra, en büyük Ethereum (ETH) madencilik havuzu olan F2Pool’daki belirttiği deneyimine değinmek yerine bazı DAO ve NFT projelerinden bahsetti. Bunun yanısıra lokasyonu hakkında da yalan söyledi: “tamam” kelimesini, genellikle Kore’lilerin tamamlayıcı klişesi olan bir kelime olarak kullanıyordu.

Kuzey Koreli hackerlar DeFi’de: Neden herkes onlardan korkuyor?

İngilizcesi anlamsız ve tamamen diskalifiye olacak bir şekildeydi, fakat aksanı çoğu yurtdışında yaşayan Koreliler gibi değildi. Adaya önceki mesleği sorulduğunda beş dakika sessiz kaldığında, Bay Wu diyaloğu durdurdu.

Bu garip konuşma, Aztek Ağı’na saldırmak için bir sosyal mühendislik girişimi olabilir.

Bay Wu, gelecekteki saldırının nasıl olacağından emin değil, gönderilen fakat güvenlik ihlal edici özgeçmişler, kötü niyetli kod tabanı değişiklikleri vb. şeylerden bahsetti.

Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus, Ronin Hack ve Arthur0x’in çalınan NFT koleksiyonu da dahil kripto tarihindeki en sarsıcı saldırıların arkasında bulunuyor.

(Visited 130 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,117.00 4.05%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,948.76 3.80%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.513036 4.14%
solana
Solana (SOL) $ 49.14 6.19%
xrp
XRP (XRP) $ 0.40729 4.86%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.56 5.12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.083421 4.60%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011 3.56%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000112 19.62%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.89 5.89%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.84 5.07%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.05 4.10%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 68.71 5.18%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.427046 5.12%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.6294 4.80%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.68 7.44%