Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriKurumsalların Bitcoin mücadelesine tanık olabiliriz: Glassnode raporu

Kurumsalların Bitcoin mücadelesine tanık olabiliriz: Glassnode raporu

Kurumsal yatırımcılar, yalnızca Bitcoin arzının %5'lik kısmı için rekabet edebilirler.

Kurumsalların Bitcoin mücadelesine tanık olabiliriz: Glassnode raporu

Ünlü bir analiste göre, kripto piyasasındaki düşüşlere rağmen Bitcoin için heyecan verici bir gösterge tüm yatırımcıları sevindirebilecek bir haber sunuyor.

InvestAnswers sunucusu, Glassnode adlı blockchain analiz firmasının son infografisine atıfta bulunarak, mevcut Bitcoin arzının %95’inin son 30 gün içinde hareket etmediğini belirtti. Analist, 447.000 YouTube abonesine, amiral gemisi kripto varlığının ralli için tek ihtiyaç duyduğu şeyin bir alım katalizörü olduğunu söyledi.

“Son dakika haberine göre, tüm Bitcoin’in %95’i son 30 gün içinde hareket etmemiş durumda. Bu demek oluyor ki, piyasa koşullarının olumsuzluğuna rağmen sadece %5’lik bir kısmının aktif olarak alım satım işlemlerine konu olduğunu gösteriyor. Diğer yandan geriye kalan %95’lik kısmın neden pasif kaldığını ise artık biliyoruz.

Ancak buradaki gerçek büyüme potansiyeli, bir katalizörün devreye girmesini düşünün ve büyük oyuncuların büyük miktarlarda BTC alımı yapmak için adeta sıraya girdiğini hayal edin. Bu senaryo, fiyatların hızla yükselmesine yol açabilir. Ve bu sadece ekonomik bir olgu değil, baylar ve bayanlar.

İşte bu nedenle, Bitcoin’e olan tutkumun nedenini anlayabilirsiniz. Çünkü Bitcoin’in arzı kısıtlı, büyük kurumlar sadece %5’lik bir dilim için rekabet ederken eski yatırımcılar bu gelişmeleri sabırla izliyorlar. Heyecanlanmamak için pek bir sebep yok gibi görünüyor.”

Kurumsalların Bitcoin mücadelesine tanık olabiliriz: Glassnode raporu
Kaynak: Glassnode

İşlem görmeyen BTC miktarı 11 milyon’u aşmış olabilir

InvestAnswers’ın sunucusu, uzun vadeli sahipleri ve kayıp Bitcoin’leri hesaba kattıktan sonra kalan BTC arzının hala yükselme potansiyeli taşıdığını vurgulamaya devam etti.

“Son beş yılda istiflenen, kaybolan veya temelde işlem görmeyen BTC miktarı neredeyse sekiz milyon Bitcoin’e ulaştı. Verilere göre yalnızca 11 milyon kadarının işlem görmediği anlamına geliyor.

Sıkça aldığım bir soru şu: “Eğer bu kadar azsa, bu kötü bir şey değil mi?” Hayır, aslında kötü değil. Bu durum, elde kalan Bitcoin’lerin değerinin artma potansiyeli taşıdığını gösteriyor.”

Kurumsalların Bitcoin mücadelesine tanık olabiliriz: Glassnode raporu
Kaynak: Glassnode
(Visited 16 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Spot Bitcoin ETF: Kripto piyasasına etkisi

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz