Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaAltcoin Haberleri2023 yılında kurumsal yatırımcıların en çok tercih ettiği altcoinler

2023 yılında kurumsal yatırımcıların en çok tercih ettiği altcoinler

2023 yılında kurumsal yatırımcıların en çok tercih ettiği altcoinler

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, 2023 yılında kurumsal yatırımcıların tercih ettiği altcoinleri açıkladı.

CoinShares’in son Dijital Varlık Fonu Akışları raporuna göre, 2023 yılında Solana, XRP ve Cardano (ADA) gibi varlıklar, Ethereum (ETH) dahil diğer tüm altcoinlere kıyasla kurumsal yatırımcılardan daha fazla ilgi gördü.

Geçen hafta, SOL için 3,7 milyon dolar ve XRP için 0,4 milyon dolarlık (ADA’da kayıtlı bir giriş yoktu) haftalık girişlerin ardından üç altcoin, sırasıyla 59 milyon dolar, 15 milyon dolar ve 6 milyon dolarlık girişlerle ön plana çıktılar.

Aynı dönemde Bitcoin (BTC) 260 milyon dolarlık giriş elde etti. Ethereum şu anda 111 milyon dolarlık girişle zararda.

Geçen hafta, kripto piyasaları üst üste üçüncü hafta girişlerin artışını yaşadı. “Kripto yatırım ürünleri üst üste 3. haftada toplam 15 milyon dolarlık giriş gördü, ancak işlem hacimleri 2023 ortalamasının %27 altında kaldı.

ABD’ye minimum düzeyde girişin devam etmesiyle bölgesel bir bölünme devam ederken, Avrupa’da geçen hafta toplam 7 milyon dolarlık net giriş görüldü; tek çıkış yaşayan ülke ise İsveç oldu.”

XRP’de olumlu gelişmeler

CoinShares ayrıca XRP’nin 25 hafta boyunca kurumlardan olumlu girişler gördüğünü belirtti.

“Geçtiğimiz hafta genel olarak altcoinler için olumlu değildi; Tezos, Litecoin ve Chainlink sırasıyla 0,25 milyon dolar, 0,28 milyon dolar ve 0,31 milyon dolarlık çıkış yaşadı.

XRP ise 0,42 milyon dolarlık mütevazı bir giriş gördü. Tutarlı para girişi, özellikle SEC’e karşı başarılı yasal zorluklar göz önüne alındığında, yatırım camiasının desteğinin altını çiziyor.”

(Visited 79 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Günün öne çıkan kripto paraları

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz