Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriKurumsal yatırımcılar kriptonun geleceğine inanıyor! 10 sene içinde geleneksel yatırımları geçecek…

Kurumsal yatırımcılar kriptonun geleceğine inanıyor! 10 sene içinde geleneksel yatırımları geçecek…

Kurumsal yatırımcılar kriptonun geleceğine inanıyor! 10 sene içinde geleneksel yatırımları geçecek…

Kripto para borsası Bitstamp’ın yaptığı yeni bir anket, kurumsal yatırımcıların kriptonun yeni bir varlık sınıfı olarak potansiyeli konusunda büyük bir inançları bulunduğunu gösteriyor.

Ankete Avrupa, Afrika, Asya-Pasifik, Latin ve Kuzey Amerika ve Orta Doğu’daki 23 ülkeden toplam 5.502 kurumsal yatırım karar vericisi ve 23.113 bireysel yatırımcı iştirak etti.

Kurumsal yatırımcılar kripto konusunda iyimser

Bitstamp Crypto Pulse raporundaki sonuca göre, kurumsal yatırımcıların yaklaşık yüzde 80’i dijital varlıkların 10 sene içinde geleneksel yatırım araçlarını geçeceğine inanıyor. Kurumsal katılımcıların yüzde 88’i, kripto paraların aynı dönem içinde benimseneceği fikrinde.

Bitstamp Crypto Pulse raporu, bireysel ve kurumsal piyasa oyuncularının neden yatırım yaptığını, onları neyin engellediğini, birlikte nasıl çalıştıklarını ve sonuçta kriptoya olan global güven seviyesinin ne olduğunu ortaya seriyor.

Bireysel yatırımcıların yüzde 67’si kripto paranın güvenilir bir yatırım aracı olduğuna inanıyor. Yatırım uzmanlarının yüzde yetmiş biri ve bireysel yatırımcıların yüzde 65’i de, varlık sınıfı olarak kripto paraya güvendiklerini söylüyorlar.

Anket katılımcılarının çoğunluğu kriptonun on sene içinde geleneksel yatırımları geride bırakacağını düşünüyor.

Anket katılımcıları arasındaki duygu, kripto paralar ve temelindeki blok zinciri teknolojisinden, gelişmekte olan ekonomilerde alternatif bir dijital-ilk ödeme ağı sunabilmesinden, kriptonun bazı gelişmiş pazarlarda fiat paraya bir alternatif sunabileceği inancına kadar uzanıyor.

Anket bunun yanısıra stabilcoinler, merkez bankası dijital paraları (CBDC’ler) ve NFT’ler gibi diğer dijital varlıklara da güçlü bir güven seviyesi olduğunu gösteriyor.

Bu durum, kripto paralar için kullanım kapsamının çok geniş olduğunu gösteriyor.

(Visited 153 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 30,191.00 2.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,028.58 2.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.539519 2.16%
solana
Solana (SOL) $ 52.06 3.34%
xrp
XRP (XRP) $ 0.419337 1.26%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.05 0.93%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.086338 0.78%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.58%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000204 66.66%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 31.21 5.58%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.24 2.90%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.41 3.39%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 71.22 1.54%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.438122 1.37%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.66741 2.41%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.18 1.87%