Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriKurumsal Yatırımcılar Ethereum Dedi!

Kurumsal Yatırımcılar Ethereum Dedi!

Kurumsal Yatırımcılar Ethereum Dedi!

Kripto varlık yönetim şirketi CoinShares, kurumsal kripto para fonlarına yapılan para girişinin geçtiğimiz hafta artış gösterdiğini ve bunun çoğunluğunun Ethereum’a olduğunu bildirdi.

Rapora göre  bu fonlara geçtiğimiz hafta 245 milyon dolar aktarıldı ve miktarın % 80’i, yani 195 milyon doları, CME Ethereum vadeli işlemlerin 8 Şubat’ta başlatılmasından önce Ether ürünlerine yatırıldı. Aynı dönemde Bitcoin’e ise 41,9 milyon dolar aktarıldı. Bitcoin’e bu yıl içinde aktarılan miktar 2,02 milyar dolar oldu. Rapor, yatırımcıların yatırımlarını çeşitlendirmeye başladığını ve kâr almak yerine birikim yapmayı tercih ettiğini ortaya koydu. “ Yatırımcıların çeşitlendirme yapmak istediğine ve Ethereum esaslarına giderek daha çok güvendiklerine inanıyoruz. Bitcoin’e aktarılan miktar, rekorun görüldüğü 8 Ocak 2021 ile biten haftadan beri en düşük seviyeyi (42 milyon dolar) gördü. ” 2021 yılında dijital varlık yatırım ürünlerine şimdiye kadar aktarılan miktar 2,6 milyar dolar oldu. 2020 yılının ilk altı haftasında ise kripto fonlarına 6,7 milyar dolar yatırılmıştı. Raporda yatırım ürünlerinin işlem hacminin yüksekliğini koruduğu ve günlük ortalama 670 milyon dolar olduğu belirtildi. Bu sayı, toplam Bitcoin işlem hacminin % 5,4’ünü temsil ediyor. 8 Şubat itibarıyla yönetilen varlıklarının değeri 33,4 milyar dolar olan Grayscale, en büyük kurumsal kripto varlık fonu olmayı sürdürüyor.

Grayscale Ethereum Tröstü ise yönetilen varlıklardaki pay bakımından büyümeyi sürdürüyor. 5 milyar doları geçen Ethereum Tröstü, yönetilen varlıkların yüzde 15’ten fazlasını oluşturuyor. Bitcoin Tröstü ise toplam yatırımların % 82’sini içeriyor. Haftalık giriş bakımından ikinci sırada ise neredeyse 21 milyon dolar ile 21Shares, üçüncü sırada da 11,5 milyon dolar ile WisdomTree yer alıyor.

Ethereum Nedir? 

Vitalik Buterin tarafından akıllı kontrat yazma amaçlı kullanılan nesne yönelimli programa dili (solidity) ile tasaralanmış açık kaynaklı, zincirleme modeli merkezli hesaplama platformu özelliğini sağlayan işletim sistemidir. Ethereum’da bir blockchainin varlığının ve güvenliğinin en önemli öğesi olan ‘node’ ismini verdiğimiz düğümler, paylaşılan bir veritabanını depolar ve sürdürür. Ne kadar çok node varsa ağ ve verileri o kadar güvenli hale gelir. Kayda girdiğiniz bilgiler sadece sizin tarafınızdan kontrol edilebilir. Bilgisayarınızda veya merkezi bir sunucuda depolanamaz, tüm node ağında depolanır.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 22,968.15 3.93%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,683.63 5.41%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.512586 4.06%
solana
Solana (SOL) $ 39.56 7.33%
xrp
XRP (XRP) $ 0.363595 3.92%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.65 5.72%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.068245 6.96%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 3.04%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.37 4.11%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.38 2.88%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.40 4.80%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.51 6.60%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.341595 18.49%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.882156 4.63%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.39 1.12%