Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriKurumsal yatırımcılar Bitcoin ve kriptoya dönüyor

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin ve kriptoya dönüyor

Coinbase Premium Index'e göre büyük kripto yatırımcıları piyasaya geri dönüyor

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin ve kriptoya dönüyor

Coinbase Premium, çoğunlukla büyük kurumsal yatırımcılar tarafından kullanılan Coinbase Pro platformundaki indirim veya primi yansıttığı için ABD’deki kurumsal ve bireysel kripto yatırımcıları arasındaki hissiyatı  belirlemek için kullanılabiliyor.

Kripto çöküşünde metrik, tarihindeki en büyük düşüşlerinden birini göstererek Coinbase’deki piyasa yapıcıların piyasada yeterli likidite temininde zorlandıklarını ve bunun da büyük bir indirime neden olduğunu gösterdi.

Coinbase Pro çoğunlukla büyük kurumsal yatırımcılar tarafından kullanıldığından, ortalama işlem emri büyüklükleri, merkezi bir borsada görülen ortalama emirlerden önemli ölçüde daha büyüktür. Piyasadaki olası dalgalanmalardan kaçınmak amacıyla piyasa yapıcıları, bir emri tamamlamadan önce piyasaya daha fazla likidite enjekte ederler.

Metriğin toparlanması kurumsal yatırımcıların geri geldiklerinin işareti

Metriğin toparlanması, piyasadaki satın alma gücünün ve balinaların birikiminin doğrudan bir işareti. Piyasadaki alım hacminin artmasıyla beraber trader ve yatırımcılar, primi daha da yukarı itiyorlar.

BTC 19 Haziran’dan beri oluşan konsolidasyon kanalını nihayet kırdığı için piyasada geri dönüş hacminin etkisi zaten görülüyor. Fakat malesef en büyük kripto para, 22 bin dolar fiyat aralığına ulaştıktan sonra geri çekildi.

Bitcoin rahatladı

En büyük kripto madencileri, operasyonlarını istikrara kavuşturmak için kullandıkları fonların çoğunu başarıyla gerçekleştirdiklerini açıkladıklarından, lider kripto para üzerindeki satış baskısının ana kaynaklarından biri piyasadan çekilmiş olabilir.

Başka bir baskı kaynağı da, hem kripto para hem de geleneksel piyasalardaki  hemen hemen her finansal varlığı baskı altına alan dolar rallisiydi.

Yazım esnasında, BTC 21-22 bin dolar aralığında hareket ediyor ve 23,493.00 USD seviyesinde bulunuyor.

(Visited 181 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,499.30 0.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,860.51 1.29%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.537418 0.20%
solana
Solana (SOL) $ 40.94 1.13%
xrp
XRP (XRP) $ 0.376593 1.07%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.51 0.73%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081156 1.43%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 6.56%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.02 1.00%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.12 0.63%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.07 0.59%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.97 1.56%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.345917 0.71%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.899511 0.16%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.10 0.56%