Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaKripto Para HaberleriKurumsal yatırımcılar kripto paralara rekor düzeyde yatırım yaptı

Kurumsal yatırımcılar kripto paralara rekor düzeyde yatırım yaptı

Kurumsal yatırımcılar kripto paralara rekor düzeyde yatırım yaptı

CoinShares’in “Dijital Varlık Fonu Akışları” raporuna göre, kurumsal yatırımcılar, dijital varlık yatırım ürünlerine gösterdikleri ilgiyi son iki yılın en yüksek seviyesine çıkardılar.

Rapora göre, kurumsal yatırımcılar, kripto paralara olan ilgilerini artırdılar ve dokuz haftadır büyük yatırımlar yapıyorlar.

Geçen hafta, dijital varlık yatırım ürünlerine toplamda 346 milyon dolarlık giriş kaydedildi; bu, 9 haftadır görülen en yüksek haftalık giriş oldu. CoinShares’e göre, artış muhtemelen Bitcoin (BTC) ile başlayan ve kripto paralar için spot bazlı ETF lansmanı beklentisiyle gerçekleşti.

CoinShares’in açıklamasına göre, “ABD’de spot bazlı bir ETF lansmanı beklentisiyle teşvik edilen bu akış, 2021 sonundaki boğa piyasasından bu yana görülen en büyüğü.”

BTC, girişlerin en büyük kısmını oluşturarak 312 milyon dolarlık giriş ile ön plana çıktı. CoinShares’e göre, BTC işlem hacminin büyük bir kısmı borsada işlem gören ürünler (ETP’ler) tarafından oluşturuldu.

Altcoinler de geçen hafta güçlü performans sergiledi. Ethereum (ETH) 34 milyon dolarlık giriş elde ederken, ETH’nin rakibi Solana (SOL) 3,5 milyon dolarlık girişi sağladı.

Diğer altcoinler arasında Cardano (ADA), XRP, Polkadot (DOT) ve Chainlink (LINK) sırasıyla 0,6 milyon dolar, 0,2 milyon dolar, 0,8 milyon dolar ve 0,6 milyon dolarlık giriş kaydetti.

(Visited 5 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz