Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriKurumsal Bitcoin yatırımcıları geri dönüyor

Kurumsal Bitcoin yatırımcıları geri dönüyor

Kurumsal Bitcoin yatırımcıları geri dönüyor

24 Ekim’de, 100.000 doları aşan günlük BTC işlemleri, öncü kripto para birimi olan Bitcoin’e artan kurumsal ilginin etkisiyle yaklaşık 23.400 işlemle zirve yaptı.

IntoTheBlock verilerine göre, bu işlem artışı, BTC’nin 34.000 doların üzerine çıkarak son yükselişiyle aynı döneme denk geliyor. Bitcoin ETF odaklı bu boğa koşusu, kripto para piyasasında önemli bir dönüşe işaret ediyor gibi görünüyor.

Kurumsal ilgi BTC işlemlerini artırıyor

Kurumsal katılımı gösteren bu önemli işlemler, en son Haziran ayında BlackRock’un ETF başvurusunda bulunduğu dönemde gözlemlendi.

Kurumsal Bitcoin yatırımcıları geri dönüyor
Kaynak: IntoTheBlock

Özellikle dikkat edilmesi gereken nokta, spot Bitcoin ETF’nin potansiyel olarak tanıtılmasının kurumsal yatırımcıları Bitcoin pazarına daha da çekebileceğidir. Spot Bitcoin ETF, yatırımcılara doğrudan sahip olmalarına gerek kalmadan en büyük kripto para birimine erişim imkanı sunuyor.

Ancak, mevcut büyük Bitcoin işlemlerinin sayısının yıllık en yüksek seviye olmasına rağmen, tüm zamanların en yüksek seviyesinin (ATH) önemli ölçüde altında olduğunu belirtmekte fayda var. IntoTheBlock verilerine göre, 2017 yılında Bitcoin 17.000 dolar civarında işlem görürken 345.000’den fazla büyük işlem gerçekleşti.

Kurumsal ilginin artmasıyla birlikte, uzmanlar, kripto para biriminin fiyatının, SEC tarafından bir spot Bitcoin ETF’nin nihai olarak onaylanmasının ardından yeni zirvelere ulaşabileceğini öngörüyor.

(Visited 265 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz